Wysokiej klasy odzież jeździecka

Jazda konna zawsze była moją wielką pasją. Już jako mała dziewczynka jeździłam na kucykach, by z czasem przesiąść się na dużego konia. Stadnina koni znajdowała się niedaleko naszego domu, także nie trzeba było jeździć daleko. Zawsze miałam w stajni swój kask i ubranie na przebranie się do jazdy. Na co dzień celowałam oczywiście w ubrania wygodne. Miałam czarne bryczesy i kamizelkę po starszej siostrze a do tego białą koszulkę.

Specjalna odzież konkursowa

elegancka jeździecka odzież konkursowaJednak przyszedł czas, by swoją pasję przenieść na wyższy poziom, a mianowicie zacząć startować w konkursach. Radziłam sobie dobrze nawet z bardzo szybką jazdą konną, nie miałam też problemu z pokonywaniem przeszkód. Czułam się pewnie i wiedziałam, że mogę zdobyć jakąś nagrodę w swoim pierwszym konkursie. Jednak martwiłą mnie kwestia ubioru. Moje rzeczy nadawały się do codziennej jazdy, ale nie na konkurs. Tam niezbędna jest elegancka jeździecka odzież konkursowa. Jest zdecydowanie bardziej efektowna od tej zwykłej. Ma różne kolory, bluzki mają koronkowe wykończenie, czy rękawy z siateczki. Chodzi o to, by na wybiegu dobrze się prezentować. Sędziowie i publiczność siedzi w takim miejscu, że dobrze będą widzieć, czy ktoś ma na sobie odzież konkursową czy zwykłą. Poza tym to okazja by wyróżnić się na tle innych zawodniczek. Razem z rodzicami wybraliśmy się na zakupy do sklepu jeździeckiego by tam kupić odpowiednie ubrania. Przeglądałam różne opcje, bo nie wiedziałam w czym będę dobrze wyglądać. W końcu jednak stwierdziła, że nie ma co za bardzo szaleć. Ubrania muszą być przede wszystkim wygodne, tak by dobrze mi się w nich jeździło. Poza tym, jeśli kupię coś w nietypowym kolorze to potem trudno będzie mi do tego dobrać resztę stroju. Zdecydowałam się na bryczesy oraz frak jeździecki w kolorze niebieskim z białymi detalami. Lubię ten kolor, ciemniejszy odcień sprawia, że ubrania prezentują się bardziej elegancko, a do tego to barwa w miarę uniwersalna. Do fuksji, czy pomarańczu trudno byłoby coś dobrać. Do tego kupiłam kremową bluzkę z koronkowym golfem. Byłam bardzo zadowolona ze wszystkich zakupów odzieżowych w sklepie jeździeckim.

Moja odzież konkursowa była bardzo stylowa, elegancka, a jednocześnie bardzo wygodna. Dobrze mi się w niej jeździło konno, a też nikt nie narzekał na wybrane przeze mnie kroje. W konkursie nie wygrałam, ale zajęłam trzecie miejsce, co jest bardzo dobrym wynikiem, biorąc pod uwagę że to były moje pierwsze zawody. Następnym razem pójdzie mi zdecydowanie lepiej i na pewno wygram rywalizację.