Wakacyjne atrakcje Kudowy-Zdrój

Wakacyjne atrakcje Kudowy-Zdrój

Każdy, kto planuje urlop ma inne cele. Inni pragną wylegiwać się na plaży w promieniach słonecznych, inni oczekują zabawy i rozrywki, a jeszcze inni chcą zwiedzać. To właśnie dla tych ostatnich polecana jest Kudowa-Zdrój, gdyż mamy tutaj szereg różnych atrakcji turystycznych oraz urokliwych zakątków ciekawych pod względem kulturowym, a także przyrodniczym. Nie warto sobie żałować pieniędzy na wyjazd do Kudowy-Zdrój, gdyż przeżyjemy tutaj niezapomniane wakacje.

Dlaczego warto przyjechać do Kudowy-Zdrój?

kudowa zdrój - atrakcje na wakacjeWakacje spędzone w tym miejscu na pewno będą aktywne, ponieważ mamy szereg propozycji wycieczek oraz kilka punktów godnych odwiedzenia zarówno na terenie Kudowy-Zdrój, jak i wokół. Warto jest opowiedzieć o tych najważniejszych, których nie można pominąć zwiedzając okolice Kudowy. Na samym początku trzeba wspomnieć o tym, co przyciąga uwagę turystów. Jest to oczywiście pasmo górskie o nazwie Góry Stołowe. Góry te są jednymi z najstarszych w Polsce i jedyne, które mają charakter zrębowy. Zbudowane są z piaskowca i ułożone w ciekawe formy skalne. Z uwagi na ich niepowtarzalność oraz piękno, utworzono na tym terenie Park Narodowy Gór Stołowych. Każdy, kto interesuje się turystyką górską, powinien odwiedzić miasto, jakim jest Kudowa Zdrój – atrakcje na wakacje tego typu są najbardziej oczekiwanymi atrakcjami. Przede wszystkim zachwycimy się skałami oraz przyrodą. Na samym szczycie, czyli Szczelińcu Wielkim rozciąga się piękna panorama na Sudety oraz na samą Kudowę Zdrój. Inną atrakcją są błędne skały, które to mają ciekawą postać, gdyż są to pojedyncze i różnokształtne ostańce skalne, miedzy którymi prowadzi kręta droga. Decydując się na przewodnika nie zgubimy się. W sercu Kudowy-Zdrój położony jest Park Zdrojowy z uzdrowiskiem i zasobem leczniczych wód z domieszką magnezu, żelaza i innych metali. Mają dobroczynny wpływ na organizm człowieka. Warto jest tu przyjechać, ponieważ wokół mamy piękne kompozycje kwiatowe oraz liczne formacje drzew. Koniecznie trzeba zwiedzić okoliczne skanseny, a także muzea, spośród których najciekawszym jest muzeum minerałów. Na uwagę zasługuje także historyczne i religijne miejsce, jakim jest Kaplica Czaszek.

A jeśli oczekujemy szalonych doznań i większych atrakcji dla turystów, to warto jest się udać do parku linowego, który jest polecany dla całych rodzin. Można także skorzystać z usług, jakie są oferowane w aquaparku. dzień spędzony tam na pewno będzie mile zapamiętany. W związku z tym, Kudowa-Zdrój posiada wiele atrakcji na wakacje godnych uwagi.