Polecane nadmorskie miejscowości

Polecane nadmorskie miejscowości

Morze Bałtyckie to najpopularniejszy teren rekreacyjny w naszym kraju. Każdego roku zjawia się tutaj wielu turystów nie tylko z Polski, ale także z całego świata. Duża liczba nadmorskich miejscowości zapewnia rozbudowaną bazę noclegową z masą atrakcji dla całej rodziny. Aby wybrać dobre i komfortowe miejsce, warto zapoznać się z ofertą poszczególnych obiektów wypoczynkowych. Jedną z polecanych miejscowości, która szczególnie przypadnie do gustu osobom szukającym wytchnienia, jest niewielki Jantar.

Czy warto spędzić wakacje w Jantarze?

domki letniskowe jantar blisko morzaWyjazd do Jantaru to ciekawa propozycja, którą powinien rozważyć każdy z nas. W odróżnieniu od wielkich kurortów nie uświadczymy tutaj tłumu turystów, dlatego też miejsce to idealnie nadaje się dla tych osób, które chcą odpocząć, odstresować się i oderwać od hałasu wielkiego miasta. Jantar jest niewielką wsią o letniskowym charakterze, dlatego też znajdziemy tutaj wiele obiektów noclegowych różniących się nie tylko standardami, ale i adekwatnymi do nich cenami. Do dyspozycji gości są tutaj hotele, pensjonaty, ośrodki wczasowe, pokoje u prywatnych właścicieli i drewniane domki letniskowe. Większość z kwater położona jest w przyjaznej, zielonej okolicy, która zapewnia ciszę i spokojny wypoczynek. Największą popularnością cieszą się tutejsze domki letniskowe Jantar blisko morza. Niedalekie położenie od plaży pozwala nam w szybkim czasie dostać się na brzeg morza, gdzie możemy zażyć orzeźwiającej kąpieli oraz poleniuchować na ciepłym piasku. Kwatery są bardzo zróżnicowane, dlatego też każdy z nas powinien znaleźć miejsce dostosowane do swoich potrzeb. Prócz rezerwacji miejsca zakwaterowania powinniśmy zadbać też o atrakcje, które będziemy chcieli zobaczyć. Szczególną popularnością w Jantarze cieszą się Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu, które odbywają się tutaj już od kilkunastu lat. W pobliżu plaży odbywa się również wiele festynów i imprez w plenerze, które pozwolą nam aktywnie spędzić czas zarówno za dnia, jak i wieczorami. W Jantarze znajdziemy też kilka ciekawych miejsc do zwiedzania dla całej rodziny, takich jak Muzeum Bursztynnictwa, Kolejkę wąskotorową czy Mini ZOO.

Jantar to jedna z ciekawszych miejscowości leżąca nad samym brzegiem Morza Bałtyckiego. Zielona, spokojna okolica i czysta plaża zachęca do odwiedzin turystów nie tylko z kraju, ale i zagranicy. Duża ilość atrakcji i ciekawych miejsc sprawia, że zarówno dorośli, jak i małe dzieci nie będą się tutaj nudzić. Do najczęściej wybieranych miejsc noclegowych na terenie Jantaru zalicza się hotele, domki letniskowe, pensjonaty oraz ośrodki wczasowe.