Polecana restauracja w Białymstoku dla rodzin

Polecana restauracja w Białymstoku dla rodzin

Niedługo będę organizować przyjęcie dla mojej babci z okazji jej osiemdziesiątych urodzin. Z tej okazji, będę chciała zarezerwować smaczną restaurację w Białymstoku. Zależy mi na tym, aby dania były elegancko podane i konkretnie przyprawione. Babcia uwielbia wszelkiego rodzaju zioła i przyprawy. Chciałabym zaprosić na uroczysty obiad całą naszą rodzinę, przyjaciół rodziny i ulubionych sąsiadów. W menu musi znaleźć się obiad, rosół i deser oraz kawa. Wejdę zaraz w wyszukiwarkę internetową i zorientuję się, jaka jest cena wynajęcia sali na kilka godzin oraz ile kosztują dania.

Popularne białostockie restauracje dla każdego

najlepsza restauracja w białymstoku dla rodzinNa uroczyste przyjęcie urodzinowe przyszłoby troje dzieci, więc warto byłoby uwzględnić także obecność kącika zabaw dla najmłodszych. Na forum internetowym polecana jest restauracja z tradycyjną kuchnią polską w samym centrum Białegostoku. Zadzwoniłam pod wskazany numer telefonu i okazało się, że koszt wynajęcia sali na cztery godziny wynosi trzysta złotych. Dania serwowane są na eleganckich, porcelanowych talerzach, co na pewno bardzo by się babci spodobało. Babcia uwielbia spożywać posiłki na kremowej porcelanie. Ta najlepsza restauracja w Białymstoku dla rodzin znajduje się w samym centrum miasta, niedaleko katedry i muzeum. Wiem, gdzie to jest i muszę przyznać, że jeszcze tam nie byłam, choć zawsze mnie kusiło. Przerażały mnie jednak wysokie ceny, jak się okazało – niesłusznie. Restauracja jest bardzo elegancka, wytworna i w stylu rustykalnym. Na pewno babcia będzie zachwycona. Zamówię też fotografa, aby uwiecznić te wspaniałe, rodzinne chwile. Jeśli chodzi o obiad, to zdecydowałam, że będzie on składał się z rosołu i ziemniaczków z roladą wołową. Jako przystawkę wezmę domowe buraczki z cebulką. Babcia uwielbia sernik z rodzynkami i makowca, toteż zadbam, aby tych ciast nie brakło. Zamówię też kawę i herbatę owocową, kompot z rabarbaru i czerwone wino półwytrawne. 

Jestem zadowolona  wyboru tej restauracji. Za całość mam zapłacić tysiąc złotych. Jutro mam tam pojechać i wpłacić zaliczkę w wysokości trzystu złotych. W razi, gdyby impreza miała się nie odbyć, to pieniądze przepadną. Jest to moje ryzyko i prawo rynku. Po uroczystości urodzinowej, będę musiała zapłacić resztę kwoty i dam jakiś napiwek dla obsługujących nas kelnerek. Sama kiedyś pracowałam jako kelnerka i dobrze wiem, jak jest to ciężka i żmudna praca. Łącznie na urodziny przyjdą dwadzieścia dwie osoby, w tym pięciu sąsiadów i dwóch przyjaciół rodziny. Nie mogę już się doczekać reakcji babci na tę niespodziankę.