Pielęgnacja paznokci dla zabieganych

Pielęgnacja paznokci dla zabieganych

Paznokcie nie muszą być długie i pomalowane, by mogły prezentować się estetycznie i elegancko. Ważne jest to, by odpowiednio o nie dbać i wykonywać regularnie podstawowe, niezbędne zabiegi, króte pomogą nam utrzymać je w dobrej formie.

Pielęgnacja paznokci – podstawowe narzędzia

trwałe narzędzia do pielęgnacji paznokciPrzynajmniej raz na dwa tygodnie powinniśmy poświęcić kilka minut na przegląd paznokci – niezależnie od tego, czy jesteśmy kobietą, czy mężczyzną. Ich czystość oraz ogólny stan są szczególnie istotne w zawodach, w których mamy bezpośredni kontakt z klientem. To, jak wyglądają nasze dłonie i paznokcie może mówić bardzo dużo o tym, jakimi jesteśmy ludźmi i jak bardzo dbamy o siebie. Jeżeli nie są malowane lub przedłużane, zawsze lepiej je skrócić, starannie opiłować i wyczyścić. Warto zaopatrzyć się w trwałe narzędzia do pielęgnacji paznokci, które nie zużyją się zbyt szybko i które starczą nam na długo. Oczywiście, zabrudzenia znajdujące się pod paznokciem możemy usunąć zwykłą wykałaczką. Inne zabiegi natomiast wymagają dobrego sprzętu, by zajęły nam one jak najmniej czasu. Podstawą będzie na pewno dobry obcinacz, nazywany też gilotynką. Nie powinien on szarpać płytki paznokcia. Jeżeli podczas używania obcinacza musimy podejmować kilka prób skrócenia, jest on zdecydowanie zbyt tępy. Pamiętajmy, że nawet jeżeli w końcu uda nam się odciąć niechcianą część paznokcia, możemy w ten sposób uszkodzić jego płytkę! Po przycięciu warto sięgnąć po pilniczek. Dzięki temu zapobiegniemy zahaczaniu o róże tekstylia oraz zadrapywaniu skóry. Ważne jest to, by nie poruszać pilniczkiem w przód i tył, tylko piłować paznokcie w jedną stronę. Unikniemy w ten sposób rozdwajania się ich końcówek. Zdarza się, że skórki u nasady naszych paznokci przesadnie się rozrastają, co nie wygląda zbyt estetycznie. Możemy wtedy zastosować specjalny przyrząd nazywany odpychaczem. Przykładamy go pod kątem do nasady paznokcia i delikatnie odpychamy przezroczystą skórkę. Jeżeli nie była ona zbyt długa, wystarczy wetrzeć w dłonie krem i po nawilżeniu stanie się niewidoczna. W przypadku zapuszczonych paznokci, może być konieczne użycie specjalnych cążek. Pamiętajmy jednak, że jeżeli podczas wycinania skórek pojawia się ból, najlepiej zostawić to osobie znających się na manicure oraz pielęgnacji paznokci. Brak ostrożności podczas tej czynności może być bardzo bolesny! Na sam koniec możemy przetrzeć paznokcie bloczkiem do polerowania lub specjalnym, miękkim pilnikiem. Nabiorą one wtedy zdrowego, naturalnego blasku i będą wyglądały na bardziej odżywione.

Zadbane paznokcie to oznaka schludności oraz dbałości o poprawną higienę. Ich odpowiednia pielęgnacja nie zajmuje dużo czasu, a nawet szybkie opiłowanie i przycięcie robią dużą różnicę w ogólnym wyglądzie dłoni. Nawet, jeżeli nie zdobimy paznokci, zawsze warto zadbać o ich estetyczny wygląd.