Okna antywłamaniowe – drewniane czy inne?

Okna antywłamaniowe – drewniane czy inne?

Jak wyglądają okna drewniane w porównaniu do innych materiałów? Szczególnie jeśli chodzi o bezpieczeństwo i funkcje antywłamaniowe? Warto się dziś nad tym zastanowić. Bo jeśli chodzi o decyzję, czy warto zainwestować w okna drewniane, wartość estetyczna, jaką przynosi drewno, często znajduje się na szczycie listy. Trudno znaleźć lepiej wyglądające okna niż lite, naturalnie ziarniste drewno. Ale oprócz estetyki ważne jest również bezpieczeństwo. Te mogą zapewnić okna antywłamaniowej.

Budowa, funkcjonalność i styl okien antywłamaniowych

Okna drewniane antywłamaniowe SopotProducenci okien szczególną uwagę zwracają na konstrukcję okien, ponieważ połowa wszystkich włamywaczy wchodzi przez okno, a nie przez drzwi. Okna, które mają dobre, wytrzymałe profile i konstrukcje zapewniają imponujący poziom bezpieczeństwa dzięki precyzyjnemu montażu i wytrzymałości materiału. Drewno jest w tym przypadku mocniejsze niż plastik. Dodatkowe okucia w ramie i skrzydle to coś, co posiadają Okna drewniane antywłamaniowe Sopot posiada przedsiębiorstwo produkujące okna z drewna, które posiada odpowiednie certyfikaty. Zapewnia to bezpieczeństwo różnych mechanizmów otwierania, projektów i aplikacji. Co więcej, okna drewniane z funkcją antywłamaniową wyglądają niepozornie. Szczególnie zalecane są w przypadku okien na parterze i okien w piwnicach, które nie są od razu widoczne z zewnątrz. Zaletą korzystania z drewna jest to, że nie ma dwóch identycznych elementów. W zależności od rodzaju drewna i stosowanego lakieru efekt końcowy będzie dostępny w wielu różnych kolorach, słojach i wzorach. Jeśli dom jest wykonany z drewna, można po prostu dopasować drewniane okna antywłamaniowe, które wykorzystują tę samą różnorodność drewna, co ściany. Jak się okazuje, drewno jest doskonałym izolatorem, nie tylko trwałym materiałem zabezpieczającym przed włamaniem, ale to jeden z najlepszych izolatorów ciepła. W porównaniu z innymi popularnymi materiałami budowlanymi, takimi jak winyl i aluminium, drewno wyprzedza wszystkie.

Oprócz doskonałego izolowania i zabezpieczeń antywłamaniowych, okna drewniane są również idealne do zatrzymywania wszelkich dźwięków. Oznacza to, że drewniane okna będą blokować więcej niechcianego hałasu z zewnątrz i pozwolą żyć spokojnie i pomóc spokojniej spać. Z takimi konstrukcjami można niewątpliwie czuć się dużo bezpieczniej. W przeciwieństwie do materiałów metalowych, które rdzewieją i zaczynają się psuć pod wpływem deszczu i innych niekorzystnych warunków pogodowych, drewno jest zaskakująco mocne i giętkie.