Odzyskiwanie danych z nośników pamięci

Odzyskiwanie danych z nośników pamięci

W moim życiu ciągle coś się psuje w dosłownym tego słowa znaczeniu. Nie zliczę na palcach reki ile kubków czy miseczek uległo stłuczeniu. Mam do tego po prostu szczęście. Przywykłam do tego i wytłumaczyłam sobie, ze nic nie trwa wiecznie. Przecież nie będę płakać po kawałku skorupy. Jednak ostatnio wydarzyło się coś co totalnie mnie załamało. Tutaj już nie chodziło o jakiś drobiazg, ale o mojego tableta.

Jak specjaliści uratowali moje dane z nośnika?

odzyskiwanie danych z nośnikówSama nie wiem jak to się stało. Leżał sobie jak zwykle gdzieś na stoliku, jakoś tak się zakręciłam wokół i stało się. Upadł ekranem do dołu z hukiem na podłogę. Ekran został całkowicie uszkodzony i jak się pewnie domyślacie tablet już się nie uruchomił. Tego było dla mnie za wiele. Na nim znajdowały się moje zdjęcia, przepisy skrupulatnie przeze mnie kolekcjonowane,a nawet kalendarz z istotnymi dla mnie zapiskami. Było mi tak przykro, że rozpłakałam i się i taka rozemocjonowana zadzwoniłam do męża. Ten oczywiście stwierdził, że gapa ze mnie i on sam naprawi mi to jak wróci do domu. Grzebał przy nim z godzinę, porozkręcał, kombinował, bez efektu. Śmiem twierdzić, ze było gorzej niż wcześniej. Zadzwoniłam do firmy, której świadczoną usługa było profesjonalne odzyskiwanie danych z nośników pamięci. Było mi trochę głupio, że od razu nie poprosiłam fachowców. Tego mojego biednego, rozgrzebanego tableta zaniosłam im następnego dnia. Pan, który go przyjmował wysłuchał cierpliwe moich lamentów. Historii tego co się stało i jak to mój mąż nie podołał naprawie. Uprzedził mnie tylko, że nasza ingerencja w stan tableta, prawdopodobnie pogorszyła sprawę i z ich strony mogą obiecać,że zrobią wszystko co w ich mocy, aby odzyskać moje dane. Wyjaśnił mi również, że muszę uzbroić się w cierpliwość, bo analiza nośnika może potrwać kilka dni w zależności od trybu pracy, w jakim uda się utworzyć kopie. Poinstruował mnie, że w przypadku odzyskania danych zostanę o tym niezwłocznie poinformowana i będę mogła się zgłosić po ich odbiór. Mogę, również zdecydować czy chce zabrać zniszczony sprzęt ze sobą, czy firma ma go zniszczyć we własnym zakresie. Wszystko wyglądało bardzo profesjonalnie i rzeczowo. Byłam pełna obaw, ale zaufałam tej firmie.

Teraz mogę powiedzieć, że odzyskałam wszystkie moje ważne dane z nieszczęsnego tableta. Nie wiem co bym zrobiła, gdyby to wszystko przepadło. Nauczyłam się dzięki temu kilku rzeczy. Po pierwsze, że nie dawać mężowi elektroniki do naprawy, choćby nie wiem jak się zarzekał, że da radę. Po drugie, że zawsze należy robić kopie zapasową ważnych danych. Po trzecie i ostatnie, że są sprawy, w których pomóc może tylko specjalista. Odzyskiwanie danych z nośników pamięci jest jedną z tych rzeczy.