Nowoczesny słupek parkingowy

Nowoczesny słupek parkingowy

Jeżeli jesteśmy kierowcami, to powinniśmy w każdym przypadku być świadomi tego, jak ogromną wartość może dla nas przedstawiać miejsce parkingowe. Zwłaszcza jeżeli cenimy także swój czas, bo śpieszymy się na przykład do pracy lub musimy wypełnić inne ważne zobowiązanie. Słupkowi na pilota zawdzięczamy jednak możliwość zarezerwowania takiego miejsca, bo to właśnie mechanizmy zainstalowane przy takim słupku gwarantują, że nikt niepowołany nie będzie w stanie zająć naszego miejsca, gdyż blokady da się zwolnić tylko przy użyciu odpowiedniego klucza.

Co znajdziemy w słupku parkingowym?

słupki parkingowe na pilotaPod zewnętrzną obudową takiego właśnie słupka, która zresztą najczęściej jest wykonana z kilku milimetrowej warstwy metalu, zobaczymy przede wszystkim elementy umożliwiające sterowanie tym wszystkim. Żeby korzystać z takiego słupka, wcale nie trzeba używać tradycyjnego klucza, gdyż zdecydowana większość dostępnych na rynku egzemplarzy jest przystosowana również do tego, żeby można było je raczej zamykać nawet z dużej odległości przy użyciu automatycznego pilota, bo to rozwiązanie jest po prostu wygodne. Praktycznie wszystkie słupki parkingowe na pilota mają także bardzo ważne zewnętrzne elementy. Ich metalowa obudowa, która zgodnie z tym, co powiedziano, zwiększa wytrzymałość takiego słupka, może być bowiem od zewnątrz oklejona na przykład elementami odblaskowymi. Dlatego nigdy nie będzie stanowiła zagrożenia dla użytkowników konkretnego parkingu lub innej podobnej przestrzeni tego typu. Kiedy w sposób szczególny zależy nam na estetyce, to możemy poprosić, żeby pomiędzy tymi fragmentami odblaskowymi znalazła się farba o wybranym przez nas kolorze, bo paleta dostępnych barw jest teraz naprawdę duża. Takie słupki mogą być również przystosowane do różnych metod montażu, bo czasami są tak zbudowane, aby przy pomocy śrub można było je swobodnie połączyć ze specjalną podstawą, która gwarantuje naprawdę doskonałą stabilność.

Innym praktycznym rozwiązaniem jest połączenie słupka z takim elementem, który można po prostu zalać betonem, bo bez problemu przetrwa on w tak specyficznych warunkach nawet długie lata. To dzięki słupkom parkingi są dobrze wykorzystane pod względem dostępnej tam przestrzeni. Powierzchnia tych słupków często jest naprawdę gładka, bo to ułatwia spływanie wody pochodzącej na przykład z opadów atmosferycznych lub innych tego typu źródeł i przedłuża okres eksploatacji tego produktu. Raz zakupiony może pozostać w jednym miejscu przez całe dziesięciolecia, a to ma znaczenie.