Najlepsze polskie mydła i szampony

Każda włosomaniaczka wie najlepiej, jak zadbać o swoje włosy, by były piękne i zdrowe. Możemy wyróżnić wiele typów włosów, dlatego każdy z nas powinien dobrać kosmetyki i pielęgnację indywidualnie. Dla wszystkich, którzy nie wiedzą jak to zrobić lub nie wiedzą, jaki mają typ włosów i czego potrzebują by były piękne i lśniące, przydatne mogą być poniższe wskazówki. Coraz więcej marek oferuje uniwersalne produkty do pielęgnacji włosów i skóry głowy, co znacznie ułatwia zakupy dla osób, którzy cenią sobie minimalizm i dobrej jakości kosmetyki.

Ekologiczne kosmetyki od Czterech Szpaków

mydło do włosów cztery szpakiJedną z popularniejszych polskich marek jest Mydlarnia Cztery Szpaki, która ma w swojej ofercie ekologiczne i naturalne produkty nie tylko do włosów. Oprócz nich w ofercie znajdują się liczne produkty do pielęgnacji ciała, takie jak mydła, peelingi, balsamy czy naturalne dezodoranty, które są ostatnio niesamowicie rozchwytywane. Wracając do pielęgnacji włosów i skóry głowy, mydło do włosów Cztery Szpaki to idealne rozwiązanie dla wymagających minimalistów i osób, troszczących się o środowisko. Mydła są naturalne, co oznacza, że zawierają tylko niezbędne składniki; są pozbawione wszelkiej niepotrzebnej chemii. Delikatny skład gwarantuje łagodną pielęgnację i zero podrażnień. Osoby z problemami skórnymi często mają problem ze znalezieniem kosmetyku do włosów, który byłby pozbawiony sztucznego zapachu, ponieważ to on zazwyczaj nie dodaje nic do jakości produktu, a jedynie podrażnia i powoduje przykre skutki. Mydła do włosów od Czterech Szpaków mają neutralne zapachy. W skład wchodzą też olejki, na przykład rycynowy, który pomaga w walce z łupieżem i suchą skórą głowy oraz stymuluje cebulki, co pomaga w zapuszczaniu zdrowych i lśniących włosów. Naturalne mydła i szampony mogą różnić się od chemicznych, tanich szamponów, które bardzo się pienią. Mydło do włosów od tej marki jest łatwe w użyciu, ponieważ wystarczy zwilżyć je pod bieżącą wodą i potrzeć w dłoniach do uzyskania równie gęstej piany, jak przy zwykłych kosmetykach z drogerii.

Ceny mydeł i szamponów nie odbiegają od tradycyjnych drogeryjnych produktów, dlatego tym bardziej warto chociaż spróbować, czy taka naturalna pielęgnacja jest dla nas. Wiele osób po spróbowaniu nie jest w stanie ponownie używać szamponów z długimi listami składu i takimi składnikami jak na przykład SLS, który może mocno podrażniać, wysuszać lub zaburzać pracę skóry głowy, co często łączy się z nadmiernym wydzielaniem sebum. Prostota jest najlepszym środkiem w pielęgnacji włosów i Cztery Szpaki dobrze o tym wiedzą.