Najlepsze gadżety dla dzieciaków

Najlepsze gadżety dla dzieciaków

Od września dzieci wróciły do szkoły po długiej przerwie, wywołanej obostrzeniami związanymi z pandemią. Wiele z tych dzieciaków, będzie musiało codziennie wracać po zmroku do domu, często przechodząc przez bardzo ruchliwe ulice, czy w mniejszych miejscowościach, idąc poboczem słabo oświetlonej drogi. Dlatego w tym roku powiatowa komenda policji kładzie wyjątkowo duży nacisk, na prowadzenie zajęć szkolnych dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Odblaskowe taśmy ochronne

odblaskowe taśmy z napisemW każdej szkole w naszym powiecie, odbędą się zajęcia, prowadzone przez wybranych mundurowych. Będą oni mówili o tym, jakie są podstawowe zasady poruszania się pieszych w ruchu drogowym, przedstawią różne potencjalne niebezpieczeństwa, z którymi mogą spotkać się uczniowie, wracając ze szkoły do domu. W tym roku nie zostałem wybrany do prowadzenia zajęć, za to przypadła mi inna rola – miałem wybrać gadżety, które spodobają się dzieciom w wieku szkolnym, oraz zapewnią im bezpieczeństwo na drodze. Z początku myślałem, o pluszakach uszytych z odblaskowego materiału. Niestety ten pomysł został odrzucony przez mojego przełożonego. Stwierdził, że pluszaki nie mają nic wspólnego z policją, a gadżety powinny w jakiś sposób nas reprezentować. Pochwalił jednak wybór odblaskowych materiałów, więc przynajmniej miałem jakiś konkret, czego powinienem szukać. Pomyślałem, że jeśli nie pluszaki, to może naklejki odblaskowe z nadrukiem. Dzieci lubią naklejki, mogłem też wybrać dowolny nadruk, jednak nie widziałem sposobu, w jaki naklejki mogłyby ochronić dziecko na drodze. Nie były one bowiem przeznaczone do ubrań. Przejrzałem chyba setki sklepów internetowych z odblaskowymi gadżetami i wszędzie było to samo. W końcu trafiłem na stronę sklepu, sprzedającego odblaskowe taśmy do naszycia na kurtkę lub plecak. To było to, trwałe i skuteczne gadżety odblaskowe, które każdy mógł wykorzystać w dowolny sposób, naszywając na wybrany przez siebie element odzieży. Zamówiłem odblaskowe taśmy z napisem, który był hasłem naszej akcji, prowadzonej w szkołach. Tym razem mój przełożony był zadowolony z pomysłu użycia taśm, jako gadżetów.

Otrzymaliśmy gotowe taśmy już po kilku dniach. Mimo niskiej ceny, jakość nadruku była bardzo dobra. Niedługo po rozpoczęciu akcji edukacyjnej w szkołach, zacząłem dostawać sygnały od kolegów i koleżanek, że gadżety bardzo dobrze odgrywały swoją rolę. Dzieciaki cieszyły się, że mogą ozdobić swoje plecaki kolorowymi taśmami. Sam już widziałem na mieście kilka osób noszących odzież ozdobioną naszymi taśmami. Czułem dumę z dobrze wykonanej pracy.