Monitor medyczny – innowacja i skuteczność

Monitor medyczny – innowacja i skuteczność

Na oddziale intensywnej terapii lekarze musza szybko reagować by uratować życie człowieka. Aby uzyskać najważniejsze informacje o stanie zdrowia chorego, o jego parametrach życiowych wykorzystywany jest monitor medyczny, Uzyskuje tutaj się najważniejsze dane z cyfrowych wyświetlaczy oraz ekranów. W sytuacji kryzysowej niełatwo jest przeglądać analogową kartotekę, mierzyć ciśnienie tradycyjnymi metodami. W związku z tym ta innowacyjna pomoc jest niezwykle przydatna w pracy lekarza szpitala.

Działanie medycznych monitorów na intensywnej terapii

najnowszy Monitor medycznyMonitory medyczne można spotkać w każdym szpitalu w Polsce, jednak różnią się między sobą funkcjami. Wiemy o tym, że dziś rozwiązań jest nieskończenie wiele. Najnowszy monitor medyczny ma interfejsy do urządzeń medycznych w pokoju, a także do systemów informatycznych w szpitalu i można nim sterować za pomocą gestów oraz poleceń głosowych. Możliwości jest wiele. Jego grafika dostosowuje się do odległości, z której się na nią patrzy. W dystansie kilku metrów, od drzwi wejściowych lekarz już widzi odpowiednio duże dane poszczególnych parametrów. Jeśli lekarz się zbliży, ekran pokaże jeszcze bardziej szczegółowe informacje.Urządzenie posiada nowoczesne trzy kamery i mikrofon. Urządzenia skanują pomieszczenie przed monitorem. Wbudowane oprogramowanie wykorzystuje dane wideo do analizy, czy ludzie są w pokoju i w jakiej odległości. System ten wpływa na oszczędność czasu podczas ratowania ludzkiego życia. W końcu w przypadku zatrzymania akcji serca cenna jest każda sekunda, którą należy przeznaczyć na reanimację a nie na przeglądanie kartoteki czy monitorów. Można więc powiedzieć, że jest to niezbędny asystent każdego oddziału intensywnej terapii. System w monitorze ocenia również dane urządzeń medycznych, które są bezpośrednio podłączone do osoby przebywającej w szpitalu. W trakcie krytycznego momentu usłyszymy alarm wskazujący na pogorszenie stanu zdrowia. Można więc powiedzieć, że szpitale przechodzą proces innowacyjnych zmian dzięki nowoczesnym urządzeniom. Przekłada się to na skuteczność leczenia i ratowania ludzkiego życia.

Dane z monitora mogą być bezproblemowo wymieniane między leczeniem ambulatoryjnym, badaniem lekarskim, diagnozą, przyjęciem na oddział i wypisaniem do domu. Cyfrowe możliwości stają się więc coraz to ważniejsze. Dzięki temu lekarz jest w stanie nadążyć na czas, uratować życie i skutecznie wyleczyć chorego. Chyba nie ma już szpitala, w którym nie ma monitorów medycznych. Coraz więcej placówek inwestuje w nowoczesne rozwiązania tego typu.