Jakie okulary korekcyjne pasują mężczyznom?

 

Stwierdzenie wady wzroku i konieczność noszenia szkieł korekcyjnych dawniej przywodziło na myśl konieczność noszenia nieestetycznych okularów, które nijak miały się do modnego dodatku stylizacyjnego. Obecnie jednak mam tak wiele różnych krojów, typów i kolorów szkieł oraz oprawek, że nawet osoby z sokolim wzrokiem decydują się na wyrobienie sobie modnego fasonu okularów, który ładnie podkreśla urodę. 

Różne fasony okularów męskich

okulary korekcyjne - męskieDobrze dobrane do typu urody, karnacji i kształtu twarzy oprawki potrafią dodać uroku każdej osobie. Noszą je obecnie nie tylko osoby posiadające wadę wzroku, ale także – w formie zerówek – ci, którzy chcą nadać swoim codziennym stylizacjom nutkę charakteru. Jeśli chodzi o okulary korekcyjne – męskie, to istnieje ogromny wybór szkieł i oprawek, które podkreślą każdy typ urody oraz dodadzą panom elegancji. Istnieje wiele różnych typów okularów. Nim optyk lub stylista dobierze nam odpowiednie, najpierw czeka nas badanie wzroku. Od tego zależy też, jaki krój oprawy będzie dobrany. Jeżeli mamy do czynienia z dużą wadą wzroku, to należy uwzględnić to, że tak zwane „minusy” zmniejszają optycznie oczy, a „plusy” powiększają. Jest jednak ogromny wybór oprawek zarówno na krótkowidzów jak i dla dalekowidzów, które zniwelują ten efekt. Kolejną kwestią jest to, z jakim typem urody obcujemy. Dla panów o jasnej karnacji polecane są oprawki ciemniejsze, które będą kontrastowały z blond czupryną i nadadzą wyrazistości jasnej oprawie oczu. Natomiast panom o karnacji ciemniejszej oraz wyraźnych brwiach i oczach poleca się oprawki jaśniejsze. Warto też zwrócić uwagę na to, by kształt szkieł i oprawek pasował do kształtu i rysów twarzy. Jeśli jesteśmy posiadaczami twarzy owalnej o regularnych rysach, to mamy największe pole do eksperymentowania. Ten kształt dopasuje się do praktycznie każdego typu oprawek, natomiast jeśli mamy ostre rysy i szczupłą podłużną twarz, to warto postawić na oprawy okrągłe, które nieco złagodzą ostry kontur. Dla posiadaczy twarzy okrągłej najlepsze będą oprawki kwadratowe lub prostokątne, które wyszczuplą optycznie twarz.

Przy ogromnym wyborze oprawek każdy mężczyzna znajdzie coś dla siebie. Warto poprosić o radę optyka lub stylistę. Odpowiedni dobór okularów zapewni dobre widzenie oraz modny unikatowy wygląd każdemu mężczyźnie. Wiele osób uważa, że to nie tylko modny dodatek do stroju, ale także element, który sprawia, że jesteśmy odbierani jako profesjonaliści i intelektualiści. Wiele w tym prawdy. Dawniej szkła korekcyjne nosili głównie naukowcy, inżynierowie i literaci.