Jaka smycz dla psa dużej rasy?

Adopcja psa jest bardzo ważną decyzją, nad którą trzeba pomyśleć wraz ze wszystkimi domownikami. Pojawienie się czworonoga może przynieść wiele radości, ale jest również obowiązkiem. Na szczęście wspólne spacery to także doskonała okazja do zadbania o swoją kondycję i dostarczenie sobie regularnego ruchu. Kiedy w naszym domu ma się pojawić psiak, musimy się zaopatrzyć w kilka ważnych rzeczy. Dzięki nim zapewnimy mu wygodne oraz bezpieczne warunki.

Duży pies – jaką smycz wybrać?

smycz dla dużego psaKażdemu psu należy zapewnić odpowiednią ilość ruchu, niezależnie od jego wielkości czy rasy. Jednak większe psy potrzebują dłuższych i bardziej wymagających spacerów. Taki towarzysz doskonale sprawdzi się dla osób aktywnych, które lubią spędzać sporo czasu na świeżym powietrzu. Do wyprowadzania psa będzie nam potrzebna odpowiednia smycz. Przed zakupem powinniśmy się zastanowić nad tym, jaki model najlepiej wybrać. Smycz dla dużego psa powinna być przede wszystkim wytrzymała. Taki psiak swoje waży – musimy być pewni, że smycz go utrzyma, nawet jeżeli mocno szarpnie. Musimy więc zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału została wykonana smycz. Bardzo często są to mocne, plecione tkaniny, które charakteryzują się dużą wytrzymałością. Kolejną rzeczą, jaką musimy przemyśleć, jest długość smyczy. Mamy bardzo dużo modeli do wyboru, sprawdzą się one w różnych sytuacjach. Krótkie smycze sprawdzą się na co dzień, kiedy potrzebujemy przejść z psem chodnikiem, w miejscach, gdzie jest dużo ludzi czy przy drogach, po których jeżdżą samochody. Krótka smycz da nam pewność, że pies będzie przy naszej nodze podczas takiej przechadzki. Kiedy jednak mamy taką możliwość, powinniśmy dać psu większą swobodę – będzie on mógł wtedy spokojnie poznawać swoje otoczenie czy wchodzić z innymi psami w interakcje. Dobrym rozwiązaniem, jeżeli chodzi o długość smyczy, może być więc pewien kompromis. Smycz średniej długości możemy wygodnie zwinąć w ręce i trzymać tak, aby mieć psa przy nodze, kiedy jest taka potrzeba.

Smycze przeznaczone dla większych psów wykonywane są z trwałych materiałów. Od tego zależy przecież bezpieczeństwo naszego pupila – nie możemy dopuścić, żeby się nam zerwał ze smyczy. Chociaż estetyka nie jest tutaj najważniejszą kwestią, ją również możemy wziąć pod uwagę podczas zakupów. Opcji kolorystycznych mamy naprawdę bardzo wiele, więc każdy właściciel psa znajdzie taką, która przypadnie mu do gustu. Najważniejsza jest jednak długość i szerokość smyczy, zapewniające psu komfortowe oraz bezpieczne warunki podczas spacerów.