Jak prezentują się najnowsze meblościanki?

Jak prezentują się najnowsze meblościanki?

Te piękne meble świeciły największe triumfy za czasów PRL w Polsce i dekorowały salon w niemalże każdym polskim pomieszkaniu. Funkcjonalne i pojemne – to chyba największe zalety tych mebli. Teraz meblościanki przybrały nowoczesną formę, tak by dopasować się stylem do nowoczesnego wystroju mieszkań. W tym artykule będzie mowa o tym, jak obecnie się prezentują te ścianki.

Nowoczesny wystrój meblościanek

meblościanka laurenStyle wystroju wnętrza podlegają nieustannym modyfikacjom. Nieustannie się zmieniają. Wraz ze zmianą dekoracji i stylu wystroju zmienia się forma mebli. Z meblościanki rezygnowano, ponieważ kojarzyła się z czasami komuny, z wielkimi, masywnymi meblami, które tam montowano niemalże na stałe. Nie dało się ich przesunąć (no może jedynie poprzez rozmontowanie całej konstrukcji). Składały się z regałów, a także z przeszkolonych szafek, za którymi można było ustawić zastawę stołową czy dekoracje. Po wielu latach panowania tego trendu, zrezygnowano z nich i starano się je zastąpić lżejszymi meblami, które również spełniały podobne funkcje. Obecnie, wraca się do meblościanek, choć nadaje się inną, lżejszą formę. Nie są to już masywne, ciężkie meble, ale nadal są to komplety, zestawy, które tworzą razem całość. Taką meblościankę, tak jak ich dawniejsze odpowiedniki, ustawia się w salonie. Dzięki nim można ustawić telewizor w miejscu frontowym, a w szafkach można przechować nasz dobytek i wszystkie artykuły, które przydają się na co dzień. Są to jednak komplety, które składają się w jedną całość, pomimo tego że są rozdzielne. Najczęściej przybierają formę wiszących regałów po bokach, szafek i dużej szafki pod telewizor. Czynnikiem, które spaja je w jedno, jest ich wygląd. Jest wiele dostępnych modeli takich meblościanek, jednak teraz są one pokryte białym lakierem, lub wykonane z ciekawych łączeń drewna. Ścianki wiszące lub regały są także pięknie oświetlone lampą LED, która nadaje im ciepłem, kolorowej barwy. Uatrakcyjnia to ich wygląd. Jedną z najbardziej znanych modeli tego mebla jest meblościanka lauren. Jest to całkiem pokaźnych rozmiarów meblościanka, na którą składa się zestaw mebli takich jaki regały, szafki boczne, wiszące i szeroka szafka pod telewizor. Pokryta jest białym lakierem. Za jej przeszklonymi szybami, tak samo jak dawniej, można umieścić dekoracje czy naczynia, które nadadzą naszemu mieszkania bardzo estetyczny look. W takiej meblościance pomieścimy bardzo dużą ilość rzeczy. Meblościanki muszą się okazale i estetycznie prezentować, ponieważ znajdują się w centralnym miejscu w mieszkaniu.

Nowoczesne meblościanki są tworzone w myśl współczesnego looku. Są lakierowane, podświetlone lampą led, posiadają ciekawe łączenia. Są jednak tak samo duże i funkcjonalne jak ich dawniejsze odpowiedniki. Jest to inwestycja finansowa w mebel, który przyda się na lata.