Funkcjonalne i darmowe programy do fakturowania

Funkcjonalne i darmowe programy do fakturowania

 

Firmy oferujące swoje produkty i usługi innym firmom wystawiają faktury. Faktura jest dowodem zakupu takim jak paragon, ale zawiera wszystkie dane nabywcy. Faktury muszą być wystawione tak, żeby znajdowały się na niej wszystkie informacje wymagane przez odpowiednie przepisy. Małe firmy bardzo często wystawiają faktury ręcznie. Jest to jednak niewygodne, a przede wszystkim niedostosowane do obecnych technologii. Dlatego warto zakupić program do fakturowania, dzięki któremu łatwo i szybko można wystawić taki dokument sprzedaży.

Podstawowe funkcje programów do faktur

jaki program do fakturowania dla małej firmyZanim wystawi się pierwszą fakturę trzeba wybrać odpowiedni program. Wybór jest bardzo duży, a wiele programów można pobrać i korzystać z nich zupełnie darmowo. Lepsze programy do faktur mają też dedykowane aplikacje, z których można korzystać na smartfonie. Programy do fakturowania można podzielić na te, które działają offline i na te, które działają online. Zastanawiając się nad tym jaki program do fakturowania dla małej firmy wybrać trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, czy będzie się z niego korzystało na jednym czy na kilku urządzeniach. Jeśli potrzebujemy programu, który będzie można odpalić wszędzie, to powinien działać w wersji online. Wtedy wszystkie wystawiane faktury zapisują się na serwerach i można do nich zajrzeć w dowolnym momencie. Wystawianie faktur i dostęp do nich z dowolnego urządzenia to podstawowa funkcja. Do tego powinniśmy mieć możliwość wysłania faktury mailem bądź jej wydrukowania, a także możliwość zbiorczego wysłania wszystkich faktur do księgowej w jednej wiadomości e-mail. Jeśli do tego program będzie mógł generować pliki jpk to dla małej firmy jest to wszystko to, co najbardziej potrzebne. Im więcej funkcji tym lepiej oczywiście, ale jeśli szukamy prostego programu do faktur to najważniejszych jest tylko tych kilka podstawowych funkcji. W internecie znajdziemy wiele darmowych programów, które będą posiadały powyższą funkcjonalność. W darmowych programach często można spotkać limit wystawianych faktur. Trzeba się zastanowić, czy będzie on wystarczający.

Wystawienie faktury to obowiązek każdego przedsiębiorcy, który sprzedaje towar czy usługi innym firmom. Nie ma sensu pisać faktur papierowych, bo dzisiaj jest to już nie praktyczne. Wystawiając faktury w programie można zaoszczędzić czas i pieniądze. Oszczędzimy również środowisko, jeśli faktury będziemy wysyłać poprzez wiadomości e-mail. Darmowe programy oferują podstawowe funkcje, które w zupełności wystarczają do prowadzenia małego biznesu.