Efektywne techniki docieplania domu

Ocieplenia budynków bardzo często realizowane są poprzez stosowanie do tego zadania styropianu. Materiał ten od kilkudziesięciu już lat gości na praktycznie każdym placu budowy. Styropian spotykać można w wersjach najróżniejszych, które przeznaczone są do ocieplania różnych fragmentów budynków. Inny styropian stosujemy do ocieplenia posadzki a jeszcze innym ocieplamy ściany. Od dłuższego czasu dostępne w sprzedaży są jednak również inne ciekawe materiały, które niejednokrotnie okazują się od styropianu lepsze. 

Skuteczne metody docieplania budynków 

profesjonale docieplenia - mazowieckieTworzenie izolacji termicznych może odbywać się z użyciem różnych metod. Przyzwyczailiśmy się już do tego, że od lat ściany budynków ociepla się głównie przy użyciu metody lekkiej mokrej. Jednak warto wiedzieć o tym, że można obecnie ocieplić budynki znacznie łatwiej, szybciej i zdecydowanie bardziej efektywnie. Przykładem materiału, który można do takiego ocieplania zastosować jest chociażby pianka poliuretanowa. Przy użyciu tego materiału bardzo często wykonywane są profesjonale docieplenia – mazowieckie jest zaś jednym z tych województw, w którym z łatwością znaleźć możemy sprawdzone firmy zajmujące się przeprowadzaniem takowych dociepleń. Do zastosowania pianki poliuretanowej wykorzystuje się urządzenia zwane agregatami. Pozwalają one na to aby w pojemniku z pianką wytworzyło się bardzo duże ciśnienie. W efekcie pianka po wciśnięciu przez operatora przycisku na pistolecie zaczyna być uwalniana z bardzo dużą mocą. Ocieplanie z użyciem tego typu rozwiązań pozwala na to aby materiał używany do termoizolacji dotarł do najodleglejszych szczelin jakie się w budynku znajdują. Chwilę po nałożeniu pianki poliuretanowej następuje jej rozprężanie. W tym momencie pianka może nawet kilkukrotnie zwiększyć swoją objętość. Po chwili zaczyna ona przyjmować właściwą postać. W efekcie tworzy się jednolita warstwa termoizolacyjna, która będzie naprawdę świetnie chronić nasz budynek przed utratą cennego ciepła z jego wnętrza. 

Piankę poliuretanową początkowo wykorzystywano głównie do docieplania górnych partii budynków. Mianowicie świetnie sprawdzała się ona na poddaszach. Z biegiem lat zaczęto jednak próbować stosować ten materiał również i w innych miejscach. Po delikatnych przeróbkach pianki udało się stworzyć taki materiał, którym docieplać możemy również ściany budynku czy też fundamenty. Warto podkreślić, że pianka poliuretanowa nie przepuszcza wody więc świetnie sprawdza się ona również w charakterze hydroizolacji na fundamentach.