Efekty polerowania samochodu

Efekty polerowania samochodu

Jeśli jest się właścicielem samochodu, można zauważyć małe niedoskonałości auta. Oczywiście, warto jest je usunąć tak szybko, jak to możliwe. Znane są dwa podstawowe środki do ochrony karoserii – pasy i woski. Różnica między nimi jest niesamowicie znacząca. W rzeczywistości polerowanie i wosk są prawie całkowicie przeciwne. Warto poznać zasady działania obu składników.

Pastowanie samochodu – kiedy warto?

pasty polerskie samochodoweCelem wosku samochodowego jest pozostawienie warstwy ochronnej na samochodzie. Pomaga pojazdowi wyglądać dobrze i chroni go przed wszelkiego rodzaju zanieczyszczeniami. Większość z nich chroni farbę samochodu przed promieniami UV dostarczanymi przez słońce. Dlaczego warto stosować woski? Wosk nie rozpuszcza się w wodzie bardzo dobrze, co oznacza, że ​​pozostanie w samochodzie nawet po ulewnym deszczu. Drugą cenną właściwością jest to, że również nie łatwo się topi. Temperatura topnienia wosku jest bardzo wysoka. Zasadniczo nie topi się nawet w bardzo gorące letnie dni. I wreszcie, daje doskonałe wykończenie samochodu. Nie tylko jest niewiarygodnie twardy, ale daje również błyszczące wykończenie karoserii. Zalecane jest woskowanie samochodu 2-4 razy w roku, w zależności od tego, jak intensywnie się go używa. Po przeciwnej stronie są pasty polerskie samochodowe. Wielu ludzi błędnie uwierzy, że jest to po prostu inne słowo na wosk, ale jest dosłowne przeciwieństwo. Pasta samochodowa jest w rzeczywistości materiałem ściernym, który pomaga usunąć wierzchnie warstwy ochrony w samochodzie. Oczywiście działa bardzo dobrze i delikatnie, aby nie zniszczyć lakieru. Można używać pasy polerskiej do samochodu, aby upewnić się, że powierzchnia jest gładka i że będzie dobrze odbijać słońce. Na szczęście, jak wszystko inne, producenci przez lata udoskonalali pasty polerskie. Nowsze formuły zawierają materiały ścierne, które stopniowo stają się mniejsze podczas pracy z nimi. W ten sposób materiał ścierny daje delikatniejszy i bardziej progresywny efekt. Pasty polerskie samochodowe nie należy używać zbyt często i intensywnie, aby być pewnym, że lakier nie zostanie uszkodzony.

Zachowanie samochodu w dobrym stanie jest istotne nie tylko ze strony mechanicznej podzespołów auta. Dbanie o karoserię i wygląd zewnętrzny zapobiegnie przedwczesnemu rdzewieniu samochodu oraz zapewni połysk bliski temu, jakie auto miało podczas wyjazdu z salonu samochodowego. Dodatkowym atutem zadbanej karoserii jest wzrost wartości auta podczas ewentualnej sprzedaży, ponieważ to właśnie wygląd jest pierwszą rzeczą jaką dostrzega się przy kupnie.