Dobry trener personalny, a nasze ambicje

 

Decydując się na współpracę z trenerem osobistym powinniśmy mieć świadomość tego, co chcemy osiągnąć. Jeżeli jesteśmy ukierunkowani na sukces w trójboju siłowym to powinniśmy znaleźć specjalistę w tej dziedzinie. Jeżeli zaczynamy swoją przygodę z siłownią to powinniśmy skorzystać z pomocy osób, które mają duże doświadczenie w treningu ogólnorozwojowym i w podstawach ćwiczeń fizycznych z wykorzystaniem ciężarów. Nie zawsze wybór pracownika siłowni będzie najlepszym rozwiązaniem.

Zdajmy się na trenera i jego wiedzę

trener osobisty szczecinPierwszym krokiem do sukcesu w amatorskim uprawianiu sportu jest wybór tego, co chcemy osiągnąć. Tylko jasno sprecyzowane cele dadzą nam punkt odniesienia, po przekroczeniu którego, będziemy mogli mówić o sukcesie. Zaczynając swoją przygodę z siłownią warto nastawić się na realistyczne cele i niekoniecznie związane z tym, po co najczęściej przychodzi się na samym początku na siłownie. Wiele osób przychodzi na siłownie z chęcią szybkiego zbudowania masy mięśniowej i poprawienia swojego wyglądu. Jest to oczywiście sprecyzowany cel, do którego każdy ma prawo, natomiast nie zawsze jest on spójny z tym, co na początku amatorskiego uprawiania sportu powinno się robić. Po pierwsze, warto ustalić zakres mobilności. Chodzenie na siłownie to nie tylko duże ciężary, ale również odpowiednia mobilność bez której nie wykonami poprawnie niektórych ćwiczeń, a także nie będziemy wystarczająco sprawni. Po drugie, powinniśmy zaczynać od ćwiczeń wielostawowych, które sprawią, że nasze ciało będzie pracować w naturalny sposób, nie zaś w wyizolowany, który jest nienaturalny, biorąc pod uwagę naszą codzienną aktywność i rodzaj wykonywanych zadań. Po trzecie, pracujmy nad techniką. Może się okazać, że w pewnym momencie nasz rozwój może spowalniać aspekt, który wcześniej zaniedbaliśmy. Stąd, pamiętajmy o tym, że jesteśmy tak silni, jak nasz najsłabszy element. Aby uniknąć powyższych błędów, słuchajmy tego, co mówi nasz trener osobisty Szczecin jest miejscem, gdzie bez problemu znajdziemy dobrego trenera. Podążanie za trenerem, prędzej czy później pozwoli nam zrealizować nasze cele w zgodzie ze swoim zdrowiem i swoimi możliwościami.

Podstawowym błędem osób przychodzących po raz pierwszy na siłownie jest błąd poznawczy polegający na tym, że początkujące osoby uważają, że wiedzą więcej na dany temat niż osoby, które spędziły mnóstwo czasu na siłowni, na analizie błędów swoich i innych oraz na specjalistycznej pracy, bardzo często również akademickiej. Znam trenerów z imponującym wykształceniem akademickim, którzy sport traktują jak pasję.