Czym jest dropshipping?

Czym jest dropshipping?

W dobie dwudziestego pierwszego wieku kwestie logistyki są rozwijane praktycznie na bieżąco. Warto pamiętać o tym, że nowoczesne rozwiązania i innowacje to coś, co jest pożądane przez bardzo wiele osób. Niemniej jednak, w dzisiejszych czasach pojawił się nowy model logistyczny, który zwie się dropshippingiem. Jest to nowoczesny model logistyczny, aczkolwiek jak wygląda oraz przede wszystkim co możemy o nim powiedzieć? Czego powinniśmy się po nim spodziewać? 

Nowoczesna logistyka w dobie Internetu

najlepsze hurtownie oferujące dropshippingZasadniczo ze względu na rozwój sprzedaży przez Internet, bardzo ważnym stało się szukanie nowych i innowacyjnych rozwiązań, które staną naprzeciwko wyzwań jakie właśnie Internet sobą prezentuje. Dropshipping jest właśnie jednym z takich rozwiązań, gdyż polega na tym, iż proces wysyłki towaru jest całkowicie przeniesiony na dostawcę. Sklep internetowy w takim kontekście działa tylko i wyłącznie po to, aby zbierać zamówienia, a następnie dostarczać je dostawcy odpowiedzialnemu za wysyłkę towarów samych w sobie. Ze względu na rosnącą popularność sklepów internetowych, to wraz z nimi rośnie również popularność dropshippingu. Najlepsze hurtownie oferujące dropshipping prześcigają się ze sobą rywalizując zażarcie aby zdobyć jak największe ilości klientów. Do głównych zalet dropshippingu możemy zaliczyć przede wszystkim pozbycie się problemów magazynowych, szybkość dostawy, skupianie na innych elementach naszego biznesu, a także płatność za towar w momencie odebrania towaru w bardzo wielu przypadkach. Z drugiej strony, dropshipping nie jest też bez wad, gdyż są sytuacje, w których to przesyłka nie dojdzie na czas z racji problemów związanych z doręczycielem. Ze względu na to, że cała odpowiedzialność związana z transportem oraz dostarczaniem przesyłki spoczywa na ramionach dostawcy, to oczywistym jest to, że istnieją pewne potencjalne problemy, bądź też sytuacje, w których to dostawca może się spóźnić, albo nawet zagubić przesyłkę. Niemniej jednak, warto wziąć pod uwagę to, że takie sytuacje są stosunkowo szczątkowe i nie pojawiają się za często, dlatego też są bardziej traktowane jako anomalia, aniżeli fakt. 

Dropshipping jest świetnym rozwiązaniem dla małych firm, które nie czują potrzeby magazynowania wszystkich swoich towarów w jednym miejscu. Dzięki unikalnym oraz innowacyjnym rozwiązaniom możliwy jest czas skrócenia doręczenia przesyłki, a także eliminacja wielu problemów związanych z klasyczną logistyką, która potrafi spędzać sen z powiek wielu przedsiębiorcom posiadającym średnie oraz duże firmy.