Co powinno się dokupić do aparatu słuchowego?

Co powinno się dokupić do aparatu słuchowego?

Całe życie pracowałam na produkcji, w dość głośnej hurtowni. Brzdęk maszyn, krzyki pracujących, i tak przez 12 godzin zmiany. Teraz odbiło się to na moim zdrowiu. A w zasadzie słuchu. Nie byłam jeszcze taka stara. Do emerytury zostało mi jeszcze kilka lat, a lekarz laryngolog i audiolog stwierdził spory uszczerbek na słuchu. Musiałam zakupić sobie aparat słuchowy. Wybrałam się po niego do sklepu medycznego. Przy okazji postanowiłam kupić kilka akcesoriów, które mogą mi się przydać do jego używania.

Jakie akcesoria są niezbędne do aparatu słuchowego?

niedrogie akcesoria do aparatów słuchowychPo wybraniu i dopasowaniu dla mnie odpowiedniego aparatu słuchowego, zapytałam sprzedawczyni w sklepie medycznym jakie niedrogie akcesoria do aparatów słuchowych polecała by dla osoby, która do tej pory nie miała żadnej wiedzy na temat funkcjonowania z aparatem słuchowym. Pokazała mi ona kilka przydatnych i tanich akcesoriów, które jak się okazało świetnie przydają się do aparatów słuchowych. Pierwszym, zakupionym przeze mnie akcesorium były kapsułki do osuszania aparatu. Aparat słuchowy narażony jest na wilgoć i woskowinę gromadzącą się w uchu. Kapsułki do osuszania aparatu zapobiegają przed dostaniem się wilgoci w głębsze części aparatu słuchowego, co może doprowadzić do jego zepsucia lub zniszczenia. Takie osuszacze są bardzo praktyczne i posiadają niewielkie rozmiary. Posiadają ładowanie akumulatorowe lub sieciowe, można je również podłączyć do telefonu, dzięki czemu są idealne na podróż. Kolejnym akcesorium, które dla siebie wybrałam były filtry, które przed szkodliwym wpływem wilgoci i woskowiny zabezpieczały w trakcie używania aparatu słuchowego. Przydawały się one dla osób takich jak ja, które z aparatu słuchowego korzystały nawet po kilkanaście godzin w ciągu doby. Kupiłam także wzmacniacz telewizora do aparatu słuchowego. Dzięki jego użyciu mogłam indywidualnie kierować dźwiękiem, który był przekazywany bezpośrednio do aparatu słuchowego i nie miał wpływu na to, jak dźwiękiem sterują osoby, które nie posiadają aparatu słuchowego. Było to praktyczne rozwiązanie.

Dzięki niemu mogłam oglądać telewizję z osobami, które nie potrzeby aparatu słuchowego i nie katować ich wysokim, głośnym dźwiękiem. Wszystkie zakupione przeze mnie akcesoria do aparatu słuchowego były niedrogie, a przy tym trwałe i bardzo przydatne dla osoby, która korzysta z aparatu. Bez względu na to czy dopiero zaczyna ona swoją przygodę z aparatem, czy korzysta z niego już od dłuższego czasu. Akcesoria te okazały się dla mnie niezbędne. Dzięki nim aparat słuchowy posłużył mi wiele lat bez żadnego uszkodzenia.