Zakup klocków kompatybilnych z lego

Zakup klocków kompatybilnych z lego

Niedawno mój bratanek obchodził urodziny, dlatego chciałam kupić mu jakiś ciekawy prezent. Chciałam, aby to było coś, co sprawi mu przyjemność oraz zapewni wiele godzin zabawy. Przy okazji chciałam jednak, aby wybrana przeze mnie zabawka pobudzała kreatywność. Uważam, że takie zabawki są najlepsze, ponieważ służą nie tylko frajdzie, ale również wspierają prawidłowy rozwój dziecka. Postanowiłam poszukać więc czegoś ciekawego, co spodobałoby się Piotrusiowi.

Klocki pasujące do zestawów lego

klocki kompatybilne z legoOstatnio dowiedziałam się, że bratanek wręcz zakochał się w klockach lego. Uwielbia układać z nich najróżniejsze budowle, samemu wymyślając ich kształt. Właśnie o takie coś mi chodziło – taka zabawa rozwija wyobraźnię, ponieważ maluch samodzielnie tworzy skomplikowane konstrukcje. Chciałam więc kupić mu kilka ciekawych zestawów, żeby pasowały do jego pierwszych zainteresować. Zdecydowałam się na klocki kompatybilne z lego, ponieważ dzięki ich atrakcyjnej cenie mogłam sobie pozwolić na zakup dwóch sporych zestawów. Miałam nadzieję, że trafię w gust, ponieważ lubię dawać prezenty, które solenizantom dają wiele frajdy. Jakiś czas temu dowiedziałam się, że bratanek zaczął interesować się kosmosem – zafascynowały go najróżniejsze kosmiczne pojazdy i rakiety. Dlatego jeden z wybranych przeze mnie zestawów klocków zawiera w sobie właśnie takie rzeczy. Drugi kupiony przeze mnie komplet nawiązuje do poszukiwań archeologicznych – jest to druga dziedzina nauki, która zainteresowała mojego bratanka. Po wręczeniu tych zestawów Piotruś od razu je otworzył. Bardzo się ucieszył i był zaskoczony wielkością wybranych przeze mnie zestawów. Od razu chciał je budować, więc pobiegł do swojego pokoju. Przez chwilę towarzyszyłam mu w jego zabawie, ponieważ uwielbiam spędzać z nim czas. Ułożyliśmy kilka kosmicznych pojazdów, a podczas zabawy okazało się, że kupione przeze mnie klocki doskonale pasują do tych oryginalnych zestawów, co bardzo mnie ucieszyło.

Klocki są wspaniałą zabawką, którą pamiętam także ze swojego dzieciństwa. Chociaż budowanie różnorodnych konstrukcji według gotowych wzorów dosyć szybko mnie nudziło, uwielbiałam tworzyć swoje własne budowle oraz maszyny. Cieszę się, że mój bratanek również lubi bawić się klockami, ponieważ takie zajęcie wspaniale wspiera rozwój kreatywności oraz wyobraźni przestrzennej. Poza tym układanie wymyślonych przez siebie rzeczy daje wiele frajdy. Myślę, że trafiłam z takim prezentem w dziesiątkę, ponieważ bratanek spędził sporo czasu nad wybranymi przeze mnie zestawami.