Wygodne materace dla psów

Wygodne materace dla psów

Zwierzę tak jak człowiek przyzwyczaja się do do ludzi i miejsca. Psy są bardzo inteligentne i jeżeli je nauczymy, że mają swoje miejsce do spania i jedzenie, to się będą tego trzymały. Jeżeli nasz pupil śpi na dworze, to musi mieć budę zabezpieczoną przed wilgocią, a w zimie przed chłodem. Natomiast czworonogi mieszkające z nami pod jednym dachem, mają swoje legowiska.

Na jakim materacu może spać pies?

materac dla psówWłaściciele maleńkich ras psów, nie martwią się o legowisko, bo ich pupile najczęściej śpią razem z nimi, albo na ulubionym fotelu. Przy małym piesku można przymrużyć oko na obecność psa w sypialni. Jednak większe zwierze stanowi problem i trzeba mu zapewnić odpowiednie miejsce do spania. Na dworze takim miejscem jest buda, a w domu powinien to być materac dla psów. Możemy też mu zrobić legowisko ze starego materaca, którego już nie używamy, albo z kilku koców, które razem połączymy, jednak to nie będzie ta sama jakość co kupne, profesjonalne legowisko. Można powiedzieć, że mały pies mały kłopot, a duży pies to duży kłopot. Z większym zwierzęciem jest o tyle problem, że trzeba gdzieś wygospodarować trochę wolnej przestrzeni na posłanie dla psa, który waży przynajmniej ponad trzydzieści kilogramów. W sklepach zoologicznych dostaniemy posłania w postaci pontonów, lub kanap, wykonanych z gąbki, lub specjalnej pianki. Dostępne są materace wodoodporne, które doskonale chronią naszego pupila przed ryzykiem spania na mokrym podłożu. Legowisko musi być odpowiednio wysokie, aby pod wpływem ciężaru zwierzęcia nie okazało się, że śpi prawie że na podłodze. Najlepsze są materace wykonane z termoelastycznej pianki, zapewniającej zwierzęciu komfortowy sen, gdyż dopasowuje się ona do kształtu ciała psa, a gdy wstanie, to niemalże natychmiast wraca do swoich poprzednich kształtów. Legowisko na spodzie ma materac, a boki są wypełnione miękką gąbką, która zabezpiecza czworonoga przed wypadnięcie, a także chroni go przed chłodem. Legowisko należy dobrać do wielkości psa, gdyż w za małym zwierze będzie wypadać, a w za dużym będzie się źle czuł. Najczęściej materace są dostępne w rozmiarze od S do XXL.

Jeżeli kupujemy legowisko dla psa z myślą, że będzie mu służyć przez lata, to najlepiej od razu kupić nieco większe, aby się zmieścił kiedy podrośnie. Ceny materacy dla psów są stosunkowo niskie, bo najtańszy kupimy w cenie około stu złotych, a najdroższy i zarazem największy rozmiar, będzie kosztować dwieście pięćdziesiąt złotych. Jednak jest to tylko jednorazowy wydatek, bo materac jest wielokrotnego użytku.