W tym roku zaczynam budowę domu

W tym roku zaczynam budowę domu

Budowę własnego domu planuję już od kilku lat i ciągle coś staje na przeszkodzie. W końcu jednak po kilku latach mogę powiedzieć, że chyba uda mi się wystartować z budową nowego domu dla mnie i mojej rodziny. Mam już wszelkie niezbędne projekty i pozwolenia, a na działce powoli pojawiają się materiały budowlane. Budowę zaczynam na wiosnę, bo przecież zimą trudno będzie nawet wykopać fundamenty. Na początek chciałbym doprowadzić budowę do stanu surowego zamkniętego. To jest mój plan na ten rok.

Kupno bloczków fundamentowych już za mną

bloczki fundamentowe - lublinMuszę wyraźnie podkreślić, że przed ruszeniem z budową jest naprawdę wiele rzeczy do zrobienia. Jest przede wszystkim mnóstwo różnych formalności, które trzeba ogarnąć zanim zacznie się kompletować materiały budowlane. Ja już wszystkie formalności mam za sobą, a na działkę doprowadziłem już media z ulicy. Wszystko to oczywiście za odpowiednimi zgodami wystawionymi przez właściwych urzędników. Niedawno całkiem byłem u wykonawcy, który będzie realizował projekt budowlany. Dowiedziałem się ile materiałów budowlanych mam zamówić. Większość materiałów już kupiłem. Kupiłem już bloczki fundamentowe – Lublin to miasto, w którym można je kupić w całkiem korzystnej cenie. Mamy tu kilku producentów oferujących je w bardzo dobrych cenach. Kupując bloczki na budowę można liczyć oczywiście na ich darmowy transport z rozładunkiem. W moim przypadku musieli przywieźć wszystkie zamówione materiały na działkę i rozładować na działce, bo mnie tam osobiście być w tym czasie nie mogło. Mam nadzieję, że na wiosnę budowa naszego domu ruszy już pełną parą. Najważniejsze, że wszystkie materiały budowlane potrzebne do postawienia fundamentów są już na miejscu budowy. Teraz tylko czekać, aż zamówiona przeze mnie firma budowlana wjedzie na teren budowy z ciężkim sprzętem. Mam nadzieję, że szybko wyrobią się z postawieniem fundamentów, bo w ciągu kilku miesięcy na mojej działce musi stać budynek. Na koniec roku, według moich planów, powinien stać dom w stanie zamkniętym, czyli z zamontowaną już stolarką.

Nie mogę się doczekać, aż na naszej działce ruszy budowa. Na razie jest jeszcze za zimno, ale jak tylko przyjdzie wiosna to firma budowlana zacznie kopać dół pod fundament. Bloczki już kupione, podobnie jak inne materiały potrzebne do szalunków. Nie zamawiam tylko materiałów drewnianych bo z tymi poczekam do samego początku budowy. Z drzewem to jednak może być różnie. Mam nadzieję, że firmie budowlanej uda się w tym roku zamknąć budowany na mojej działce dom stolarką okienną.