Szybkie w budowie hale łukowe

Szybkie w budowie hale łukowe

Nikt nie ma najmniejszych wątpliwości, że hala łukowa należy do jednych z najbardziej funkcjonalnych konstrukcji. Jej zastosowanie nie ogranicza się tylko stawiania obiektów sportowych lub hal widowiskowych. Równie dobrze sprawdzi się jako magazyn, hala rolnicza, produkcyjna, a to nie są wszystkie możliwości jej użytkowania. Kształt hali łukowej oraz technologia jej budowy pozwala na w pełne wykorzystanie przestrzeni.

Jakie są zastosowania ocieplanych hal łukowych?

hala łukowa ocieplanaObok standardowych wykorzystań hal łukowych do krycia różnego rodzaju obiektów sportowych i rekreacyjnych, hala łukowa ocieplana ma szerokie zastosowanie w przemyśle i produkcji. Najczęściej spotykamy je pod postacią hal hodowlanych i rolnych (pieczarkarnie, cieplarki, magazyny na siano i słomę), magazyny do przechowywania towarów, hale produkcyjne lub garaże na ciężki sprzęt. Fenomen hali łukowej wynika z jej funkcjonalności. To z kolei jest spowodowane olbrzymimi możliwościami adaptacyjnymi, które obejmują zróżnicowane rozmiary, w tym długość, szerokość i wysokość konstrukcji. W kwestii materiału wykończeniowego mamy do wyboru tworzywa sztuczne (folia PCV i plandeki) lub tradycyjna blacha. W obu przypadkach hala łukowa jest konstrukcja niezwykle stabilną, która przez wiele lat będzie dobrze pełnić swoja funkcję. Hale łukowe to jednocześnie bardzo tanie i jednocześnie szybkie w budowie budynki o dużej kubaturze. Budując halę łukową nie musimy się martwić o fundamenty, który w przypadku hal przemysłowych pochłania lwią część funduszy. Cała konstrukcja hali łukowej jest wykonana ze stali, która jest znacznie lżejsza niż beton i pustaki. Samo wylanie fundamentów zajmuje sporo czasu, nie mówiąc o budowie samego kompleksu. Konstrukcja stalowa pod naporem wiatru delikatnie się odkształca, a później wraca do swojego pierwotnego kształtu. Dzięki temu hala jest o wiele odporniejsza na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych tak, jak silne wiatry czy grad. Do produkcji całego szkieletu hali oraz jej poszycia wykorzystywana jest wysokiej jakości stal.

Koszt budowie takiej hali jest kilkukrotnie niższy, niż budowa hali z pustaków o tej samej powierzchni. Niższy koszt i stosunkowo krótki czas budowy pozwala na ma spore oszczędności. Dzięki temu wybudowanie kolejnego magazynu tak mocno nie obciąża budżetu naszej firmy. Hale tego typu pojawiły się na rynku już kilka lat temu i do tej pory ich popularność nie spada, a nawet rośnie. Jeżdżąc przez tereny uprzemysłowione coraz częściej możemy je spostrzec.