Ramy do luster

Ramy do luster

Podczas sprzątania strychu w rodzinnym domu mojej babci znalazłam wiele ciekawych rzeczy. Wiele z nich to różne rodzinne pamiątki, które nie przedstawiają sobą zbyt wielkiej wartości poza wartością sentymentalną. Dla mnie są niezwykle cenne, ale nie wiem, czy ktoś inny miałby takie samo zdanie na ich temat. Znalazłam jednak również kilka obiektywnie cennych rzeczy i na pewno zgodziłby się tutaj ze mną każdy znawca staroci. Przede wszystkim wśród  masy starych szpargałów znalazłam przepiękne, kryształowe lustro.

Szeroki wybór ram do luster

zdobione ramy drewniane do lusterJest to naprawdę wielki skarb, lustra  kryształowe od zawsze należały bowiem do towarów luksusowych. Lustro jest jednak nieco tknięte zębem czasu, wymaga zdecydowanie czyszczenia i niestety rama jest cała zjedzona przez korniki. Ta rama strasznie mnie zmartwiła, bo gdzie ja teraz znajdę ramę pasującą do takiego luksusowego wyrobu. A tak pięknie to lustro wyglądałoby w moim salonie, naprzeciwko dość wiekowej otomany, na której bardzo lubię spędzać czas. Na szczęście jednak przyszła mi do głowy bardzo mądra myśl – mogłabym przecież zrobić do lustra ramę na zamówienie. Skoro do obrazu można wykonać odpowiednią ramę, tym bardziej z ramą do lustra nie powinno być problemu. Okazało się, że w zakładzie ramiarskim w pobliżu mojego miejsca zamieszkania dostępne są zdobione ramy drewniane do luster. Po doczyszczeniu mojego lustra od razu ruszyłam do tego zakładu, aby zorientować się w temacie. Okazało się, ze całkiem szybko moje lustro może zostać oprawione w odpowiednią ramę i wcale nie takim dużym kosztem. Wybór ram jest naprawdę szeroki i przy pomocy miłej pracownicy zakładu udało mi się w końcu dobrać odpowiednią do takiego cacka ramę. Teraz pozostaje mi już tylko czekać na sygnał, ze lustro jest gotowe do odbioru, a potem będę mogła zacząć się zachwycać moim wspaniałym lustrem. To dopiero gratka – mieć prawdziwe kryształowe lustro w swoim salonie. W życiu nie spodziewałam się takiego skarbu wśród starych gratów schowanych na strychu. Fajnie, ze nie było problemu z oprawieniem tego skarbu.

Nie raz zdarza się, ze jesteśmy w posiadaniu bardzo wysokiej jakości lustra, ale może mu brakować ramy lub też z jakichś powodów rama nam nie odpowiada. Na szczęście nie wszystko wtedy stracone, możemy bowiem wykonać ramę do naszego lustra na zamówienie. wtedy będziemy mogli wybrać sobie dokładnie taką ramę, jaka będzie nam odpowiadać, a dzięki dobraniu ramy indywidualnie będziemy cieszyć się lustrem, którego prawdopodobnie nie posiada nikt prócz nas.