Projektanci wnętrz rekomendują sufity napinane

Projektanci wnętrz rekomendują sufity napinane

Jak urządzić swój dom lub mieszkanie zgodnie z najnowszymi trendami? Najlepiej poprosić o pomoc projektanta czy architekta wnętrz. Korzystając z pomocy specjalisty od wykończeń i aranżacji można być pewnym, że wnętrza swojego domu lub mieszkania urządzi się modnie i atrakcyjnie. Projektanci wnętrz zawsze mają do zaproponowania ciekawe rozwiązania, które całkowicie odmieniają wizualizację każdej przestrzeni mieszkalnej. Wszyscy specjaliści od aranżacji wnętrz zgodni są szczególnie co do sposobu wykończenia sufitu.

Sufity napinane mocno polecane przez architektów wnętrz

polecany sufit napinany barrisolNajważniejszym elementem każdego pomieszczenia w domu lub w mieszkaniu jest oczywiście sufit. Nie wiedzieć czemu to na niego zawsze patrzy się najczęściej. Warto więc zrobić go w taki sposób, żeby naprawdę robił wrażenie. Kiedy wnętrza projektowane są przez architektów to zawsze propozycja jest tylko jedna. Każdy projektant proponuje swoim klientom polecany sufit napinany Barrisol, który jest teraz absolutnie najmodniejszym rozwiązaniem. Moda to jednak nie wszystko – taki sufit ma po prostu bardzo dużą wytrzymałość i trwałość. Dobrze wykonany sufit napinany wytrzyma nawet kilka dekad. Jak się wykonuje taki sufit? Rozciąga się specjalną folię kilkadziesiąt centymetrów pod oryginalną powierzchnią sufitu. Folia wykonana jest z materiału PCV, a jej rozpinanie polega na jej rozgrzaniu i rozciągnięciu na przygotowanej wcześniej konstrukcji prowadnic. Materiał na taki sufit podwieszany nazywa się bardzo często również membraną. Największą zaletą tego rozwiązania jest to, że na membranie można nadrukować dowolnie wybraną grafikę. Sufit może też przypominać lustro, jeśli skorzysta się z membrany lustrzanej. Efekt wizualny jest naprawdę doskonały, ale jeszcze raz trzeba podkreślić wytrzymałość i trwałość takiego sufitu. A jeszcze inną kwestią jest to, że montuje się go bardzo szybko. W porównaniu z tradycyjnym sufitem podwieszanym wykonanym z płyt gipsowych sufit napinany to oszczędność czasu i pieniędzy.

Remontując dom lub mieszkanie albo urządzając się w nowej nieruchomości na pewno warto zdecydować się na sufity napinane. Doskonale maskują nierówności i pęknięcia na oryginalnym suficie, dzięki czemu nie trzeba przeprowadzać kosztownych prac naprawczych i remontowych. Pomiędzy oryginalnym sufitem a rozciągniętą na prowadnicach membraną można zamontować diody LED. Oświetlenie sufitu napinanego sprawi, że efekt wizualny będzie oszałamiający. No i można być pewnym, że sufit wytrzyma przynajmniej kilka dekad.