Pobudzające właściwości guarany w proszku

Pobudzające właściwości guarany w proszku

Wielu z nas cierpi na chroniczne zmęczenie, nie mamy energii do życia oraz uskarżamy się na brak sił. Większość z nas musi prowadzić aktywny tryb życia, dbać o dom, dzieci, a także realizować się w pracy. Intensywny tryb życia jest niezwykle męczący i często staramy się dostarczyć sobie energii w różne, niekoniecznie pozytywne sposoby.

Stosowanie guarany w proszku pomaga żyć aktywnie

guarana w proszku - cenaWielu z nas nadużywa kofeiny, pije kawę za kawą, co wypłukuje magnez z organizmu, a także niekorzystnie wpływa na ciśnienie oraz samopoczucie. Inni sięgają po słodycze, bowiem są one zastrzykiem energii, który jest tylko chwilowy, a skutki, jakie ponosimy sięgając po słodkości często nie są zadowalające. Nadmierna waga, pogorszenie zdrowia, a także popsute zęby to tylko nieliczne przykłady sięgania po słodkie przekąski. Warto zatem dodać sobie energii oraz wzmocnić ciało, jeżeli musimy funkcjonować na jak najwyższych obrotach każdego dnia. Możemy to uczynić za pomocą produktu, jakim jest guarana w proszku – cena zależna jest od tego, jaką wielkość opakowania nabywamy oraz czy jest ona pochodzenia organicznego. Zawsze warto decydować się na produkty bio ponieważ mamy wówczas pewność, że są one zdrowe i pochodzą ze sprawdzonych źródeł. Guarana to roślina, która pochodzi z Ameryki Południowej oraz Środkowej i posiada szereg właściwości prozdrowotne. Dawka kofeiny zawarta w guaranie jest dwukrotnie większa niż w kawie, co sprawia, że posiada doskonałe działanie pobudzające i stawia szybko na nogi. Suplement diety w postaci guarany w proszku świetnie sprawdzi się w przypadku osób, które są zmęczone fizycznie oraz psychicznie, mają problemy z koncentracją oraz pamięcią. Poza działaniem pobudzającym guarana ma także właściwości poprawiające odporność, a także działa przeciwbólowo, świetnie sprawdzi się także w przypadku chęci zrzucenia zbędnych kilogramów. Kofeina, która zawarta jest w tej wspaniałej roślinie przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej, co jest szczególnie cenne w dzisiejszych czasach, kiedy wielu z nas ma problem z nadwagą. Aby produkt, jakim jest guarana był bezpieczny koniecznie należy stosować się do zaleceń producenta i nie przekraczać zalecanych dawek.

Nie powinna być stosowana u osób z nadciśnieniem, chorobami serca, a także przez osoby z problemami z żołądkiem i refluksem. Jeśli przekroczymy zalecaną dawkę możemy mieć problem z bezsennością, może pojawić się w niepokój oraz drżenie mięśni. Warto zatem sięgać po ten środek rozważnie, ponieważ jest skuteczny w walce z przemęczeniem, jednak zawsze należy zachować umiar oraz rozsądek przy jego stosowaniu i bezwzględnie nie przekraczać zalecanej dawki.