Ozdabianie zdjęć tylko specjalnymi papierami do scrapbookingu

Ozdabianie zdjęć tylko specjalnymi papierami do scrapbookingu

Każdy pamiątkowy album zdjęciowy zasługuje na wyróżnienie – przedstawione w nim wydarzenia są zawsze niepowtarzalne i wywołują wiele różnorodnych wspomnień. Wspaniałe i wzruszające fotografie potrzebują określonej oprawy, a tę najłatwiej uzyskać, wykorzystując znane metody zdobnicze jak choćby popularny ostatnio scrapbooking. „Skrawkowanie”, choć źródła swe czerpie z wyszukanych awangardowych metod artystycznych takich jak kolaż, jest w istocie sztuką dostępną prawie dla wszystkich. Nie wymaga specjalnych umiejętności plastycznych, jedynie ogólnej wiedzy o kolorach i estetycznego smaku.

Jakie papiery do scrapbookingu?

Ozdabianiepapier do scrapbookingu dwustronny albumowych zdjęć, które często przeradza się w prawdziwe hobby, wymaga odpowiednich przyborów. Podstawą pracy każdego scrapbookera jest przede wszystkim zestaw narzędzi do wycinania, który pozwoli na precyzyjne wydzielanie potrzebnych fragmentów. Ostry nożyk, nożyczki, zwykłe i ozdobne dziurkacze, tzw. gilotyna, a także mnóstwo bardziej lub mniej precyzyjnych rzeczy do wykrawania – to niezbędnik,  bez jakiego żadna praca ze skrawków nie może się udać i nie osiągnie określonego efektu. Doświadczeni scrapbookerzy do zestawu niezastąpionych przyborów dołączają również specjalny papier, który, jako dedykowany do tego typu zdobień,  daje bardzo szerokie możliwości zastosowań. Choć inspiracji możemy szukać wszędzie, a pomysłów i realizacji nawet w szkolnych zestawach wycinanek – nic nie zastąpi idealnej jakości papierów do wykonywania skrawków, które są bogate w różne odcienie kolorów, połączone w pasujące do siebie zestawy i wyposażone w wiele dodatkowych elementów ubogacajacych jak pamiętne memoranda czy emblematy. Papier do scrapbookingu dwustronny nie niszczy się szybko, nie reaguje z tlenem, daje nie tylko niezapomniane wrażenia wizualne, lecz także dotykowe. Jego liczne walory doceniają adepci sztuki, lecz według nich powinien być wykorzystywany głównie przez niemających jeszcze wprawy amatorów jako oferujący gotowe połączenia kolorów i ich odcieni, sprawdzone rozwiązania zestawień motywów, a także ze względu na jego walor trwałości.

Scrapbooking to znakomita metoda dekorowania pamiątkowych albumów i zdjęć, a nawet tworzenia niezapomnianych domowych dekoracji. Materiały do niej są ogólnodostępne, niewyszukane, a praca nad efektem jest przyjemna i nie wymaga dużej wprawy. Dzięki znakomitym dekoracyjnym papierom można wyczarować w albumach prazwdziwe cuda, które nie tylko ozdobią fotografie, lecz także staną się przyczyną wielu dodatkowych miłych wspomnień.