Montaż siłownika do bramy

Montaż siłownika do bramy

Dla wielu osób dość prostą sprawą wydaje się montaż siłownika do bramy przesuwnej. Jednak cała sztuka polega przede wszystkim na tym, aby wybrać odpowiedni wybór napędu. Wybór odpowiedniego napędu uzależniony jest od bardzo wielu konkretnych czynników i przede wszystkim powinniśmy na początek określić, jakie jest konkretne przeznaczenie bramy oraz częstotliwości użytkowania. Oznacza to, że inny napęd do bramy wybierzemy do biura firmy a zupełnie inny do domu jednorodzinnego.

Ciężar bramy przesuwnej

serwis bram automatycznych w PruszkowieZawsze, kiedy decydujemy się na wybór odpowiedniego siłownika do bramy automatycznej, to musimy zwrócić uwagę na sam ciężarem bramy. Pod tym względem będziemy musieli wybrać odpowiednie urządzenie, które będzie w stanie obsługiwać daną bramę. Zazwyczaj każdy producent na etykiecie informuje o tym, jaką maksymalną siłę ma napęd i w ten sposób możemy ustalić jaki maksymalny ciężar bramy będzie w stanie przesuwać. Dodatkowo zawsze producenci proponują swoim klientom, aby automat nigdy nie pracował na maksymalnych obrotach i aby klienta zachował odpowiedni zapas mocy na poziomie co najmniej 30%. Wtedy będziemy mieli pewność, że nie dojdzie do żadnych poważnych awarii i będziemy mogli cieszyć się z komfortowego użytkowania bramy. Jednak w przypadku jakichkolwiek problemów warto zastanowić się nad wezwaniem specjalistów, którzy oferują kompleksowe rozwiązania. Jednym z najlepszych rozwiązań jest serwis bram automatycznych w Pruszkowie. Znajdziemy tam fachowców, którzy nie tylko zajmują się montażem, ale również pomagają podczas wyboru i doradzają klientom, jaki rodzaj napędu wybrać do konkretnego rodzaju bramy. W ten sposób każdy klient zadowolony jest z zakupu, ponieważ ma funkcjonalną bramę, która bez żadnych uszkodzeń oraz bez żadnych awarii działa przez wiele lat. Na pracę napędu mają również wpływ warunki atmosferyczne i dokładnie wpływa na to wysoka i niska temperatura. Musimy więcej dokładnie wybrać idealnie dopasowanej napęd, gdy mieszkamy w górach lub nad morzem gdzie panują bardzo niskie i wysokie temperatury.

Również bardzo ważnym dodatkowym czynnikiem, który wpływa na komfortowe użytkowanie bramy jest fotokomórka. Zapewnia ona bezpieczne użytkowanie bramę i zablokuje się, wtedy gdy zlokalizuje jakąkolwiek przeszkodę podczas zamykania lub otwierania bramy. Jest najlepsze rozwiązanie w sytuacji, kiedy montujemy bramę do domu gdzie biegają małe dzieci oraz bawią się różnego rodzaju zwierzęta. Będziemy wtedy mieli pewność, że nie dojdzie do żadnego nieszczęścia.