Meble wykonane z technorattanu

Meble wykonane z technorattanu

Coraz częściej na ogródkach i balkonach spotyka się meble wykonane z technorattanu. Dzięki swojemu nowoczesnemu i eleganckiemu wyglądowi wypierają meble ogrodowe, które są wykonane z plastiku. Technorattan jest syntetycznym materiałem, który imituje plecionkę naturalnego rattanu. Meble z niego zrobione są łatwiejsze w pielęgnacji i konserwacji oraz przechowywaniu. Dlaczego cieszą się coraz większym zainteresowaniem i ich popularność rośnie?

Wady i zalety mebli z technorattanu

meble ogrodowe technorattanZnajdziemy wiele mebli wykonanych z tego materiału, które różnić się od siebie będą plecionkami, przekrojem, kolorem, typem wykończenia, ale również ceną. Wyróżnia się kilka typów plecionki. Pierwszym typem jest technorattan płaski, który wyplatany jest ze spłaszczonych włókien, które różnić się mogą szerokością i grubością. Produkty z nich wytworzone są najczęściej kupowane. Są najtańsze z powodu tego, że podczas ich produkcji zużywa się zdecydowanie mniej materiału i splata się go szybko. Kolejnym typem jest półokrągły technorattan, który zdecydowanie jest najbardziej zbliżony z wyglądu do tego naturalnego. Są one zdecydowanie bardziej wytrzymałe niż te wykonane z technorattanu płaskiego. Ostatnim typ jest okrągły, który jest najdroższy i najbardziej ekskluzywny. Są one odpowiednio barwione i wykończone przez co nie tylko najbardziej przypominają naturalny rattan, ale także imitują doskonale naturalną wiklinę. Przy takim wyborze meble ogrodowe technorattan są najczęściej kupowanymi meblami. Materiał wyplatany jest zawsze na metalowym stelażu, który wykonany jest z aluminium lub z ocynkowanej stali. Wytwarza się z niego głównie zestawy wypoczynkowe do ogrodu, ale również wszelkiego rodzaju donice, leżaki oraz skrzynie do przechowywania. Zestaw takich mebli zazwyczaj składa się z kanapy, fotela oraz stolika kawowego. Przeważnie wyposażone są również w poduchy, które są dodatkowo zabezpieczone tkaniną, która jest odporna na wilgoć. Dużą zaletą tego materiału jest to, że nie pochłania on wody przez co nie muszą być przykrywane ani chowane w czasie ulewnego deszczu. Odporne są również na działanie promieni słonecznych dzięki czemu nie nagrzewa się, nie blaknie i nie pęka. Żeby umyć meble z technorattanu potrzebujemy wyłącznie wody przez co cechują się łatwością w czyszczeniu i trwałością na wszelkie plamy. Nie wymagają również impregnacji, a w czasie jesienno zimowym wystarczy przykryć je specjalnym pokrowcem. Jak każdy materiał posiada również swoje wady. Meble takie nie składają się przez co dla niektórych mogą stanowić problem w przechowywaniu. Dla osób, które lubią zmiany ważną informacja jest, że nie można ich barwić na inny kolor w warunkach domowych. Dla niektórych również wadą jest ich wysoka cena zakupu.

Tak jak wszystko meble z technorattanu mają swoje zalety i wady. Mimo wszystko zdecydowanie wyróżniają się one spośród dostępnych mebli z innych tworzyw. Są zdecydowanie lepsze w dotyku i nie nagrzewają się tak jak to jest w przypadku mebli wykonanych z plastiku. Przemawia również za nimi niesamowita łatwość czyszczenia i brak koniecznej konserwacji. Jeżeli będziemy o nie dbali na pewno posłużą nam przez wiele długich lat.