Komu pomoże pessar kostkowy?

Komu pomoże pessar kostkowy?

Z pewnością każdy z nas choć raz w życiu miał okazję złożyć wizytę w gabinecie lekarskim. Już małe dzieci są zabierane do lekarza przez swoich rodziców, którzy troszczą się o ich zdrowie. W późniejszym okresie umawiamy się na wizyty lekarskie, gdy coś nas niepokoi, boli lub źle się czujemy. Staramy się wówczas znaleźć rozwiązanie naszych problemów zdrowotnych, a lekarze przy wykorzystaniu nowoczesnych metod pomogą nam dojść do siebie.

Niedrogi pessar kostkowy dla kobiet

pessar kostkowy w korzystnej cenieW dzisiejszych czasach coraz więcej mówi się o problemach zdrowotnych, jakie dotykają kobiety. Już w szkole dorastające dziewczynki dowiadują się, że powinny regularnie odwiedzać lekarza ginekologa, który będzie kontrolował ich stan zdrowia. Czasami zdarza się, że kobieta zgłasza się do lekarza z problemami takimi, jak wypadanie macicy, nietrzymanie moczu czy problem z donoszeniem ciąży. Obecnie wiedza medyczna pozwala na odnalezienie rozwiązań dla tego typu problemów. Kobietom poleca się założenie pessara, czyli niewielkiego krążka, który może podtrzymać obniżoną macicę lub nawet wpłynąć na jej położenie. Ponadto, pessar jest korzystnym rozwiązaniem dla kobiet w ciąży, u których występuje ryzyko przedwczesnego porodu. Pessar pozwala je zniwelować i ochronić przyszłą matkę i dziecko. Pessar kostkowy w korzystnej cenie możemy zakupić w sklepie z artykułami medycznymi lub zamówić przez internet. Warto jednak upewnić się, że dany wyrób jest przeznaczony do kontaktu z ludzkim ciałem i nie zawiera szkodliwych substancji. Kobieta może spróbować sama założyć pessar kostkowy – jego aplikacja jest podobna do zakładania tamponu higienicznego. Jeśli zaś pacjentka obawia się takiej ingerencji, zwłaszcza w ciąży, może udać się do lekarza, który pomoże jej w aplikacji. Pessar u kobiet ciężarnych należy wyjąć przed planowanym porodem, by nie powodował on komplikacji i nie utrudniał akcji. Jest to dobre rozwiązanie dla pacjentek, które skarżą się na różne dolegliwości związane z układem moczowym i płciowym, a także dla pań, które obawiają się o swoją ciążę. To bezpieczna metoda, która nie powoduje bólu ani nieprzyjemnych doznań.

Pacjentki lekarzy ginekologów zgłaszają się do gabinetów z bardzo różnymi pytaniami i dolegliwościami. Z pewnością najtrudniejsza jest pierwsza wizyta, podczas której nie bardzo wiemy, jak się zachować, jednak z każdą kolejną jest coraz łatwiej. Kobiety, które są zagrożone wypadaniem macicy lub przedwczesnym porodem, mogą skorzystać z możliwości założenia pessara kostkowego, który pozwoli im uporać się z problemami.