Kolorowe lakiery do włosów

Kolorowe lakiery do włosów

Czasami mamy ochotę na jakąś drobną zmianę w swoim wyglądzie. Najprościej i najszybciej jest zmienić swój wizerunek poprzez zmianę ubrania na inny styl lub zmienić fryzurę. W tym temacie równie nie trzeba decydować się na drastyczne cięcia, wystarczy zmiana koloru. Zazwyczaj kojarzy nam się to z odrostami, nieustannym uzupełnianiem koloru i długim czekaniem gdy zdecydujemy się na powrót do swojego naturalnego koloru. Nie musi tak jednak być.

Koloryzacja włosów lakierem

kolorowy lakier do włosówJeśli odważymy się już na zmianę koloru nie musimy od razu sięgać po trwałe farby. Możemy śmiało eksperymentować z szamponetkami, henną czy kredą do włosów. Możemy też sięgnąć po kolorowy lakier do włosów. To co odróżnia lakier od pozostałych sposobów farbowania włosów to jego krótkotrwałość. Zmywa się już po pierwszym umyciu. Nie musimy się zatem obawiać, że kolor który wybraliśmy jednak nie spełnia naszych oczekiwań, nie wyglądamy tak jak sobie wyobrażaliśmy. Możemy łatwo go zmyć i eksperymentować dalej z całą paletą kolorów. Jest to też dobre przygotowanie przed trwałą koloryzacją. Lakier pomoże nam oswoić się z danym kolorem, przetestować go w różnych sytuacjach. Z kolorowego lakieru do włosów bardzo chętnie korzystają przede wszystkim nastolatki. To ciekawy pomył dla nich na wakacje, szaleństwo, imprezy. Używać kolorowego spreju do włosów możemy w najróżniejszy sposób. Możemy nałożyć go na same końcówki, wymalować na włosach dowolny kształt. Pofarbować nim całe włosy lub robić nim tylko pasemka. Jest to bardzo łatwy sposób farbowania i szybki. Dzięki temu, że jest w speju jest także wygodny w nakładaniu. Należy nanieść go na suche włosy. Nie trzeba robić tego w profesjonalnym salonie fryzjerskim. Potrzebna jest jedynie szczotka i ręcznik, który ochroni nasze ubranie w momencie rozpylania kolorowego lakieru. Jeśli mamy zamiar używać lokówki, prostownicy czy suszarki, powinniśmy to zrobić zanim nałożymy kolor. Ważne jest także aby chronić oczy przed lakierem dlatego idealnie by było gdyby przynajmniej ten pierzy raz lakier zaaplikowała nam ruga osoba. Po naniesieniu kolorowego lakieru na włosy należy przeczesać je szczotką. Jeśli użyliśmy kilku kolorów w ten sposób przez przeczesanie szczotką możemy je przemieszać.

Jeśli chcemy utrwalić kolor możemy delikatnie pokryć go lakierem. Kolor nie wnika w strukturę włosa a zostaje jedynie na jego powierzchni dzięki temu możemy łatwo go zmyć. Kolory będą bardziej widoczne na jasnych włosach. Nie każdy kolor może nam dać oczekiwany efekt. Pomimo tego, że jest bardzo bezpieczny sposób farbowani włosów nie powinniśmy go stosować u dzieci.