Jakie efekty daje laminacja brwi?

Fachowo wykonywany zabieg laminowania brwi zaczyna się od nałożenia produktu z kwasem tioglikolowym, który powoduje otwarcie łusek włosków oraz okrycia brwi folią. W wyniku działania tego specyfiku stają się one podatne na układanie oraz znacznie lepiej absorbują substancje odżywcze. Kolejnym krokiem jest odpowiednie ułożenie brwi, na które aplikuje się keratynę, której zadaniem jest utrwalenie odpowiedniej pozycji. Jak w dalszej kolejności przebiega zabieg laminowania oraz jakie są korzyści płynące z jego stosowania?

Wybieramy profesjonalny zabieg laminowania brwi

laminacja brwi łódźZastosowanie keratyny na brwi powoduje także odbudowanie struktury włosków. Po tej części zabiegu następuje pora na regulację oraz koloryzację włosków. Specjalistka powinna narysować na twarzy symetryczne linie, które pozwolą się upewnić, że finalny kształt brwi będzie zgodny z oczekiwaniami klientki. Gdy interesuje nas laminacja brwi łódź jest odpowiednim miejscem do skorzystania z takiej profesjonalnej usługi. Zabieg jest rekomendowany dla wszystkich osób, które mają problem ze źle układającymi się włoskami na brwiach. Dodatkowo jest polecany zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Często na niego decydują się osoby, które wcześniej wykonywały inne zabiegi, na przykład lifting rzęs. Należy także pamiętać, że laminacja brwi jest zabiegiem nie tylko kosmetycznym, ponieważ można go zaliczyć do zabiegów leczniczych. W czasie laminowania włoski są nasycane keratyną, w związku z czym stają się grubsze, gęstsze oraz bardziej błyszczące. W efekcie doskonale się układają oraz odpowiednio podkreślają rysy twarzy. Przed zapisaniem się na taki zabieg można sprawdzić opinie na temat konkretnego salonu oraz interesującej usługę. Gabinetów, które oferują zabieg laminowania brwi jest wiele, jednak warto wybierać takie, które są zaufane i w pełni profesjonalne. Włoski brwi mają różną długość oraz grubość, w związku z czym jest to pewne utrudnienie przy odpowiednim oraz równomiernym rozprowadzaniu produktu. Nieodpowiednio i nieprofesjonalnie wykonane laminowanie może pozostawić po sobie negatywne skutki, które będzie trudno naprawić.

Warto wiedzieć, że zabieg laminowania brwi jest w pełni bezpieczny, pod warunkiem, że będzie wykonany przez wykwalifikowaną osobę. Zastosowanie kwasu tioglikolowego w czasie laminacji powinno być wykonane precyzyjnie oraz w odpowiedniej dawce. W innym wypadku można spowodować uszkodzenie delikatnych włosków oraz doprowadzić do podrażnienia oczu. Dodatkowo przed zabiegiem należy zwrócić uwagę na kondycję brwi oraz w trafny sposób ocenić, czy zabieg nie będzie w danym przypadku szkodliwy, co oceni wyłącznie specjalista.