Ile kosztuje założenie w oknach żaluzji?

Ile kosztuje założenie w oknach żaluzji?

Jak zasłonić okna przed słońcem oraz zaglądającymi w nie sąsiadami? Jest na to prosty sposób, na który w naszym kraju moda trwa niezmiennie od kilku dekad. Chodzi oczywiście o żaluzje, które swoją ogromną popularność zdobyły w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Pojawiły się u Nas po zmianie ustrojowej, kiedy otwarliśmy się na rzeczy z zachodu i zachodnią modę. Większość dorosłych pamięta te czasy, w których żaluzje w oknach były w każdym domu i w każdym mieszkaniu.

Montaż żaluzji nadal popularny

żaluzje poznańDzisiaj mamy do wyboru co najmniej kilka fajnych sposobów na zasłonięcie okien. Można zamontować rolety, plisy, zazdrostki czy właśnie żaluzje. I te ostatnie są cały czas najpopularniejsze. Wynika to z prostych przyczyn. Są tanie, uniwersalne, praktyczne i bardzo atrakcyjne wizualnie. Żaluzje w oknach świetnie się prezentują, ale oczywiście ich wybór jest nieporównywalnie większy, aniżeli kilka dekad temu. Dzisiaj wiele firm oferuje bardzo eleganckie żaluzje Poznań, które mogą być wykonane z aluminium, drewna a nawet różnych materiałów. Ich ceny zależą przede wszystkim od tego, z jakiego materiału są wykonane. Zależą również od grubości materiału – tak jest w przypadku aluminium i drewna. Ceny żaluzji aluminiowych zaczynają się od trzydziestu złotych za metr kwadratowy. Mowa o najprostszych żaluzjach. Im większa grubość pasków w żaluzjach tym wyższa cena, ale aluminiowe kosztują najwyżej sto złotych za metr kwadratowy. Jeśli ktoś chciałby mieć eleganckie żaluzje drewniane to ich cena będzie też zależeć od rodzaju drewna użytego do ich produkcji. Za najprostszą wersję trzeba zapłacić około osiemdziesiąt złotych za metr kwadratowy. Im wyższa jakość i solidniejsze drewno tym cena będzie oczywiście odpowiednio wyższa. Trudno tutaj określić górną półkę cenową, bo ta zależy od tego, czego sobie zażyczy klient. A producenci i montażyści żaluzji są w stanie zrealizować dla klienta nawet najbardziej wymyślne zamówienie. Wtedy wszystko wyceniane jest indywidualnie, w zależności od tego, czego sobie klient zażyczy.

W oknach polskich domów i mieszkań najczęściej można zobaczyć właśnie żaluzje. Nie ma się czemu dziwić, bo to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie. Wysoka jakość w atrakcyjnej cenie – tak w skrócie można by opisać żaluzje. Z ich zalet korzystamy nieprzerwanie od trzech dekad. Ich montażem zajmuje się niezliczona ilość firm. Producenci mają cały czas ogromną liczbę zamówień. I to pomimo tego, że do wyboru jest wiele innych produktów i sposobów na zasłonięcie okien.