Idealna gitara dla początkujących

Pierwsze wzmianki o gitarze pochodzą z Włoch. Gitara jako instrument, jest nierozerwalnie związana z epoką renesansu. Początkowo instrument był znany tylko na Starym Kontynencie. Warto jednak wiedzieć, że jednak wraz z biegiem czasu, instrument trafił zarówno do Ameryki Północnej i Południowej. Instrument trafił również do Afryki, Azji czy wreszcie Australii. Projektantem gitary klasycznej był Antonio de Torres Jurado. To on powołał do życia instrument ze znacznie większym pudłem rezonansowym niż do tego czasu używane. 

Najlepsza gitara akustyczna dla początkującego

gitara 1/2Solidnie wykonana, dobrze brzmiąca, a jednocześnie tania gitara akustyczna 1/2 dla początkujących, do nauki oraz codziennego realizowania muzycznych zainteresowań, z niską akcją strun, klasycznym mechanizmem motylkowym i matowym wykończeniem. Jeżeli ktoś dopiero uczy się grać na gitarze, to najlepszym rozwiązaniem dla młodszych dzieci jest gitara klasyczna. Oprócz standardowego rozmiaru 4/4 znaleźć można mniejsze gitary. Przykładowo, dla cztero-, pięcio- i sześciolatkom polecane są instrumenty 1/4. Warto wziąć pod uwagę przede wszystkim rozmiar 1/2, który jest o połowę mniejszy od standardowego modelu dla dorosłych. Powinien wygodnie leżeć w dłoniach uczniów jak i starszej młodzieży. Najważniejsze aby gitara 1/2 była solidnie wykonana, dobrze brzmiąca, a jednocześnie tania gitara akustyczna 1/2 dla początkujących. Głównie do nauki oraz codziennego realizowania muzycznych zainteresowań, z niską akcją strun. Taka gitara przede wszystkim cechuje się klasycznym mechanizmem motylkowym i matowym albo lakierowanym wykończeniem. Jak pokazuje sama historia pochodzenia gitar, przede wszystkim pierwszą różnicą jest większa głośność i mocniejsze brzmienie gitary akustycznej. Struny metalowe w gitarze akustycznej są mocniej naprężone niż w klasyku. chodzi o to, aby dawały mocniejszy dźwięk. Bardzo ważne jest aby nie zakładać strun do gitary akustycznej na gitarę klasyczną. może to spowodować trwałe uszkodzenie gryfu.

Bardzo wazne jest wykończenie gitary. Ważną częścią gitary jest pudło, czyli korpus gitary z otworem rezonansowym. Od sposobu jego wykonania zależą właściwości akustyczne instrumentu. Gitara dobrej jakości wykonana jest z najwyższej jakości materiałów. Z różnorodnych gatunków świerku, cedru, czy orzecha oraz bardziej unikalnymi dodatkami np. sztucznej kości słoniowej. Pamiętajmy jednak, że przy zakupie pierwszej gitary, nie chodzi o zainwestowanie sporej sumy pieniędzy a jedynie wystarczającej.