Funkcjonalne sterowniki samochodowe

Funkcjonalne sterowniki samochodowe

 

Pojazdy osobowe oraz dostawcze, wyposażone są w specjalne systemy, pozwalające na sprawne rozeznanie się ze stanem technicznym pojazdu, jak również na poznanie aktualnych ilości płynów w pojeździe. Dzięki takiego rodzaju sterownikom, mamy możliwość zapoznać się ze stanem technicznym pojazdu, wyłącznie za pomocą komputera pokładowego, który został podłączony ze sterownikiem komputerowym silnika. Komputer wskazuje bardzo ważne informacje, z którymi kierowca powinien na bieżąco się zapoznawać.

Komputerowe sterowniki silnika

sterownik hsfi 2.1Dzięki takiego rodzaju systemom, pojazdy osobowe oraz dostawcze wyposażone w komputer pokładowy, przekazują kierowcy najważniejsze informacje dotyczące stanu technicznego pojazdu. Sterownik hsfi 2.1 przekazuje wszystkie informacje dotyczące pracy silnika, zawartości paliwa w baku, oraz aktualnego i średniego spalania paliwa. Kierowca zapoznający się z informacjami za pomocą komputera pokładowego, ma możliwość zapewnienia bezpiecznej oraz bezawaryjnej podróży zarówno sobie, jak również pasażerom pojazdu, oraz pozostałym uczestnikom ruchu drogowego. Kierowca prowadzący pojazd, dzięki informacjom zawartym w komputerze pokładowym, ma możliwość zapoznania się z aktualnym stanem ilości paliwa w baku, ilością płynu hamulcowego, płynu chłodnicy, czy też spryskiwaczy. Każda informacja wyświetlona przez komputer pokładowy jest dla kierowcy bardzo istotna, oraz wpływa ona na jakość prowadzenia pojazdu, jak również bezpieczeństwo na drodze. Każdy nowoczesny pojazd, produkowany od początku XXI wieku, wyposażony jest w komputerowy sterownik silnika, dzięki któremu informacje są przekazywane do komputera pokładowego, umieszczonego w kokpicie samochodu. Sterownik posiada odpowiednią ilość czujników, połączonych z systemami oraz podzespołami odpowiadającymi za sprawną pracę każdego układu zainstalowanego w pojeździe zarówno osobowym jak również dostawczym. Sterownik zapewnia kierowcy możliwość zapoznania się z szeregiem informacji, bardzo istotnych dla zapewnienia całkowitego bezpieczeństwa na drodze.

Jeśli którykolwiek z płynów przekroczy granicę poniżej minimalnej, kierowca za pomocą komputera pokładowego zostanie o tym poinformowany, dzięki czemu będzie on mógł na bieżąco uzupełniać brakujące płyny pod maską samochodu, co pozwoli na zachowanie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa, a także komfortu jazdy, podczas podróży samochodem. Awarie takiego rodzaju sterowników zdarzają się stosunkowo rzadko, lecz wymiana komputerowego sterownika nie wymaga ogromnych nakładów pieniężnych.