Firany, których nie trzeba prasować

Firany, których nie trzeba prasować

Firany wpisały się w naszą kulturę i niemal każdy dom posiada je w swoich oknach. Wiele osób przywiązuje jednak szczególną wagę do tego, z czego wykonane są firany i jak wyglądają. Są one przecież niebywałą ozdobą naszego wnętrza, a źle dobrane i kiepsko powieszone mogą jedynie szpecić, zamiast ozdabiać. Coraz częściej decydujemy się więc na firany szyte na zamówienie, by były one idealnie dopasowane do wnętrza i rozmiarów naszego okna. Takie firany mogą być również wykonane z materiałów, które nie gniotą się, nawet podczas prasowania. 

Firanki, których nie trzeba prasować 

praktyczne firany bez prasowaniaNajczęściej decydujemy się na firany, które wpasowują się w nasze wnętrze. Dobrze jest jednak, aby były po prostu uniwersalne – można je wtedy stosować do niemal każdej aranżacji, a na wypadek remontu, będą wciąż pasowały. Jednak nie to jest najważniejszym kryterium, którym kierujemy się, zakupując firany. Coraz częściej skupiamy się na tym, aby były one jak najmniej wymagające. Wcześniej firany produkowane były z materiałów, które wymagały od nas krochmalenia oraz używania specjalnych środków. Dzisiejsze firany są mniej wymagające: można je prać w wysokiej temperaturze, nie używając do tego specjalnych płynów. Praktyczne firany bez prasowania można powiesić zarówno w salonie, jak i w kuchni czy nawet w łazience. Chronią nas one przed spojrzeniami sąsiadów, dzięki czemu możemy się czuć komfortowo oraz całkowicie bezpiecznie. Istnieją różne rodzaje firan, niektóre z nich tworzone są z materiałów lejących, które łatwo udrapować i można je podpinać, decydując o tym, jaki kształt mają przybrać. Do takich aranżacji dobrze sprawdza się tkanina, która się nie gniecie, nawet pomimo używania klamer czy podpięć. Warto więc rozważyć zakup firan, które wykonane są solidniej lub są szyte na zamówienie – wiele szwalni, a także sklepów internetowych proponuje taką opcję, dając nam możliwość samodzielnego zaprojektowania firan i zasłon. Możemy więc posiadać oryginalne, wyróżniające się wnętrza, a wszystko to tylko dzięki firanom. 

Firany stosuje się w wielu kulturach, w większości domów w Polsce. Są bardzo atrakcyjne dla wnętrza, czynią je bardziej przytulnym i ciepłym. Chętnie kupujemy firany, które nie są wymagające: można je powiesić od razu, po zakupie i nie trzeba ich prasować. Wiele osób chwali sobie firany, których materiał nie gniecie się, a pranie nie musi odbywać się w specjalistycznych pralniach chemicznych lub przy użyciu silnych środków piorących. Ładne firany są ozdobą każdego domu – dopasowane do aranżacji podkreślają ją.