Dwupokojowe mieszkanie czy kawalerka?

Dwupokojowe mieszkanie czy kawalerka?

Decydując się na pierwsze wspólne mieszkanie z partnerem, często stajemy przed dylematem, czy najpierw wynająć kawalerkę czy może dwupokojowe mieszkanie? Nie jest to łatwe pytanie, zwłaszcza jeśli w grę wchodzą koszta, a mogą one być niemałe biorąc pod uwagę rosnące ceny nieruchomości. Wiadomo, kawalerka będzie nieco tańsza, jednak nie będziemy mieli zbyt dużo swojej przestrzeni. Zazwyczaj nie mają one więcej, niż 25 metrów kwadratowych, a często zdarzają się jeszcze mniejsze.

Zalety dwupokojowego mieszkania

dwupokojowe mieszkanie na sprzedaż - trójmiastoNiewątpliwie dwupokojowe mieszkanie ma wiele zalet, których nie ma kawalerka. Zanim więc zakupimy lub wynajmiemy nasz przyszły kąt, warto zastanowić się nad kilkoma kwestiami, które pomogą nam w podjęciu decyzji. Oczywiście niektóre kawalerki są na tyle duże, że z łatwością wydzielimy w nich przestrzeń do snu jak i do odpoczynku lub zapraszania gości. Jeśli takiej opcji nie ma, to wciąż będziemy siedzieć we dwójkę w jednym pomieszczeniu bez chwili wytchnienia. Problem pojawia się, gdy mamy różne zainteresowania lub wstajemy o różnych porach. Na pierwszy rzut oka wydaje się to do pogodzenia, jednak na dłuższą metę może okazać się męczące. Jeśli natomiast będziemy mieć dwa pokoje, jedna osoba może wciąż sobie smacznie spać (lub położyć się wcześniej), podczas gdy druga będzie szykować się do pracy, czy też będzie pracować do późna. Poza tym, dużo zdrowiej jest oddzielić strefę, w której śpimy, od tej, w której np. pracujemy czy się uczymy. Nasz mózg dzięki temu potrafi sam wdrożyć się w daną sytuację, przez co łatwiej nam się skupić lub też zasnąć. Mając dodatkową sypialnię, można też sobie pozwolić na przenocowanie gości, gdy zbyt długo się zasiedzą, w przypadku kawalerki jest to niezbyt możliwe. Jeśli interesuje nas dwupokojowe mieszkanie na sprzedaż – Trójmiasto to miejsce, w którym obecnie rynek nieruchomości prężnie się rozwija, dlatego do dobry czas, by znaleźć coś fajnego w rozsądnej cenie. Dlatego na pewno znajdziemy tam coś w sam raz dla siebie i dla naszych potrzeb.

Prawdą jest, że znalezienie idealnego lokum, czy jest to kawalera czy dwupokojowe mieszkanie, nie jest łatwe. Każdy z nas ma inne potrzeby i szuka czegoś innego. I nikt z nas nie ma oczywiście potrzeby płacenia za lokum połowy swoich dochodów (jeśli decydujemy się na wynajem. Dlatego przygotujmy się na dłuższe poszukiwania. Można znaleźć perełki, trzeba tylko uważnie szukać i nie dać się wyprzedzić innym chętnym. Ponieważ fajne mieszkania, w przystępnej cenie i w dobrej lokalizacji, znikają najszybciej.