Dobór mebli do salonu w stylu art deco

Dobór mebli do salonu w stylu art deco

W końcu kupiliśmy mieszkanie. Chcieliśmy mieć możliwość samodzielnego umeblowania go, więc zanim mogliśmy się wprowadzić, trzeba było wybrać wszystkie elementy do poszczególnych wnętrz. Zanim zdecydowaliśmy się na jeden styl, przejrzeliśmy strony z ciekawymi inspiracjami. Chcieliśmy, aby nasze mieszkanie wyglądało ciekawie, jednak bardzo spójnie – wnętrza, w których miesza się style mogą sprawiać wrażenie nieco chaotycznych oraz przytłaczających, czego chcieliśmy uniknąć.

Zakup mebli w stylu art deco

meble art decoZapoznaliśmy się z charakterystyką bardzo wielu stylów, przez co podjęcie decyzji o wyborze tylko jednego było dla nas trudne. Ostatecznie stwierdziliśmy, że chcemy stworzyć salon w stylu art deco, ponieważ oboje lubimy antyki oraz niebanalne meble, które charakteryzują się wysokim poziomem funkcjonalności. W tym stylu właśnie to spodobało mi się najbardziej, że łączy nawiązania do poprzednich epok z rozwiązaniami, które zdają się wybiegać w przyszłość. Kupiliśmy więc meble art deco, którymi jesteśmy wręcz zachwyceni. Nie tylko świetnie wyglądają, ale również są bardzo wygodne. Chcieliśmy, aby już na pierwszy rzut oka było można rozpoznać styl, w jakim urządziliśmy mieszkanie, staraliśmy się więc wybierać takie meble, które są dosyć charakterystyczne. W połączeniu z odpowiednimi dodatkami udało nam się stworzyć piękny salon, którego styl art deco przyciąga wzrok. Świetnie czujemy się w takim salonie, ponieważ piękny wystrój w połączeniu z wysokim poziomem funkcjonalności sprawia, że przebywanie w nim jest dla nas bardzo wygodne. Pikowania na meblach sprawiają, że wyglądają one bardzo elegancko. Dzięki temu stworzone przez nas wnętrze jest gustowne oraz ciekawe. Mojemu mężowi w stylu art deco najbardziej podobają się nawiązania do stylizacji charakterystycznych dla poprzednich epok. Takie meble w stylu vintage bardzo przypadły mu do gustu. Udało nam się więc je połączyć z funkcjonalnością, która jest dla mnie bardzo ważna, ponieważ czyni pomieszczenie bardziej ergonomicznym.

Powstały w okresie międzywojennym styl art deco jest niezwykle ciekawy. Łączy w sobie zamiłowanie do praktycznych rozwiązań z takimi, które nawiązują do estetyki popularnej w poprzednich epokach. Tworzone w nim meble mają ciekawe, często zaokrąglone kształty, dzięki czemu nieco wyróżniają się na tle innych. Stworzone przez nas wnętrze zachwyciło także naszych znajomych, ponieważ nasze nowe mieszkanie wygląda niebanalnie, a przy tym jest bardzo spójne. Oboje zakochaliśmy się w takim stylu wystroju wnętrz.