Akcesoria do automatycznych bram przesuwnych

Akcesoria do automatycznych bram przesuwnych

Instalując na posesji bramę przesuwną lub automatyczne drzwi garażowe, częstym dylematem jest wybór właściwych akcesoriów i urządzeń, które usprawnią jej pracę. Oferty producentów są bardzo bogate i łatwo się w nich pogubić. Warto wiedzieć więc jakie dodatki są niezbędne, aby korzystanie z takiej bramy nie nastręczało dodatkowych trudności. Przede wszystkim jednak pomyśleć należy o takich, które zwiększą bezpieczeństwo użytkowania. Kłaść na to nacisk powinny szczególnie rodziny z małymi dziećmi oraz osoby starsze lub posiadające zwierzęta wychodzące.

Dodatki do automatycznych systemów otwierania bram

silniki do bram przesuwnychOsoby posiadające domy jednorodzinne z garażami, od lat doceniają wygodę użytkowania zautomatyzowanych systemów otwierania. Normalnie należy poświęcić sporo czasu na wykonanie tej czynności samodzielnie, jednak silniki do bram przesuwnych i garażowych działają bez konieczności wychodzenia z samochodu. Należy jednak pamiętać o dodatkowych akcesoriach oraz tym, że wymagane urządzenia sterujące mogą się różnić w zależności od odbiornika. Przede wszystkim, same mechanizmy wykorzystywane do bram podnoszonych, montowane są inaczej niż te, które wykorzystuje się w przesuwnych. Jedne wykorzystują specjalne podnośniki, drugie rolki. Bardzo ważny jest odbiornik umieszczany na silniku i wywołujący jego pracę. Może on działać, odbierając fale radiowe lub sygnał elektroniczny. Stąd też różnica pomiędzy używanymi pilotami. Klasyczne w formie breloków działają przy użyciu fal radiowych. Podobnie jest w przypadku takich, które zbudować można w lusterko wewnątrz samochodu, lub zamontować na suficie, lub desce rozdzielczej. Dzięki temu, będąc w niewielkiej odległości od domu, wystarczy wcisnąć guzik, a brama zacznie się otwierać. Wykorzystać też można specjalne aplikacji, które obsługują rozwiązania znane z inteligentnych domów, w tym bramy i drzwi garażowe. Nie wolno też zapominać o instalacji czujników ruchu, które w razie potrzeby zatrzymają mechanizm zamykający, aby ten nie wyrządził krzywdy osobie lub zwierzęciu, które stanie na drodze bramy.

Poza samymi silnikami napędowymi, które obsługują mechanizmy otwierania i zamykania bram i drzwi garażowych, wymagają one także użycia wielu innych, drobnych elementów. Przede wszystkim istotny jest odbiornik, dzięki któremu można w odpowiedniej chwili wywołać działanie silnika. Oprócz tego niezbędny jest pilot sterujący, który wykorzystuje fale radiowe, lub aplikacja, która wyśle sygnał do odbiornika. Nie mniej istotne, są jednak systemy zabezpieczeń, takie jak czujniki ruchu.